Andrzej Wajda

Andrzej Witold Stanisław Wajda

7,5
7 829 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andrzej Wajda

odszedł Reżyser Wybitny. Takiego filmu jak Ziemia Obiecana nie będzie już nigdy.

majkalipcowa

Autor najwybitniejszego filmu w historii polskiego kina.
Dla jednych to "CZŁOWIEK Z MARMURU", dla drugich "KANAŁ", dla trzecich "ZIEMIA OBIECANA". "Pan Tadeusz", "NIEWINNI CZARODZIEJ", "Korczak", "BRZEZINA", "Popiół i diament", "WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ", "Wesele", "POPIÓŁ I DIAMENT", "Bez znieczulenia", "DYRYGENT", "Panny z wilka", "Kronika wypadków miłosnych"...
Ale to zawsze był film Wajdy.

AutorAutor

Dla mnie akurat najwybitniejszym filmem w historii polskiego kina jest "Przypadek" Kieślowskiego.

bardzo_niedobry_ludz

No, jednak dość dziwne.

zweistein

nie oglądałam ,, Ziemia obiecana " ale z filmów Wajdy podobają mi się takie filmy jak : ,, Wesele " , ,, Brzezina ", ,, Pan Tadeusz", ,, Wszystko na sprzedaż " ,, Kronika wypadków miłosnych", ,, Człowiek z marmuru" te filmy udało mi się obejrzeć i te film są świetne.

kinomanka_13

To do mnie? Mam się odnieść?

bardzo_niedobry_ludz

https://www.youtube.com/watch?v=xxYGv4dTny8

majkalipcowa

To prawda, że Wajda był wybitny. Fakt, że miał tyleż samo zagorzałych zwolenników co przeciwników. Drugiej "Ziemi Obiecanej" nie będzie. Wszystko się zgasza - jedno mi w tym wszystkim nie pasuje - czas przeszły. Do licha, Andrzej Wajda wydawał się wieczny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones