PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10022923}

Snajper. Biały kruk

Snayper. Bilyy voron
6,2 1 331
ocen
6,2 10 1 1331
Snajper. Biały kruk
powrót do forum filmu Snajper. Biały kruk

Wreszcie doczekałem się filmu o wojnie na Ukrainie w 2014r., który w sposób realistyczny, czasem wręcz naturalistyczny pokazuje ten konflikt, a jednocześnie jest to kino, które ogląda się po prostu bardzo dobrze. Nie ma tu hollywódzkich fajerwerków, ale nie ma też jakże tam częstego sztucznego patosu, political fiction, czy "politycznej poprawności". Wojna jest pokazana oczami ukraińskiego nauczyciela, którego wojna skłania do zostania żołnierzem. Dobre zdjęcia, piękne ukraińskie krajobrazy, wartka akcja i jakże nam bliska tematyka sprawia, że jest to jeden z lepszych filmów wojennych ostatnich lat, polecam.

ocenił(a) film na 1
dominada

Nie ma tu hollywódzkich fajerwerków?a kto ten konflikt sprowokował? Nawet twój bohater porusza się pickupem

ocenił(a) film na 8
matzek

Moja opinia dot. filmu a nie jest analizą tej wojny, ale jeśli pytasz to odpowiem że oczywiście konflikt sprowakowali Rosjanie. A co do pickupów to proszę zobaczyć czym jeździli i jeżdżą np. talibowie.

ocenił(a) film na 1
matzek

Skoro nie znasz prawdziwej historii, to jakim prawem nazywasz film "realistycznym"?

ocenił(a) film na 7
matzek

Samozwańczy ekspert się wypowiedział. Masakra.

ocenił(a) film na 7
Darayavahuss

dobrze określiłeś, bo nie inaczej... jak dla mnie?! film dobry, i to naprawdę dobry, ale trzeba go zrozumieć najpierw, i nie patrzeć na jakieś tam " hollywood-y "

ocenił(a) film na 7
matzek

weź przestań, dobrze.

matzek

nawet tu nie dacie spokoju z tym swoim ruSSkim propagandowym ściekiem? Napisz jeszcze o tajnych laboratoriach produkująch broń biologiczną i żołnierzy mutantów. I jak to zaatakowano bezczelnie FR.

dominada

myślałem że już zrobili film o tym co teraz się dzieje. wydaje mi się że jakby im szło tak dobrze jak mówią to dawno by odparli atak ale rozumiem dlaczego to robią. za to nie rozumiem jak można w czasie wojny film kręcić? ewentualne zyski na pewno nie zaszkodzą ale dziwne trochę.

ocenił(a) film na 10
meanraax

Proszę dowiedzieć się najpierw jak wtedy zaczęła się wojna a jak teraz a potem wypisywać głupoty. Poza tym film był kręcony zanim zaczęła się wojna w lutym br

emcia149

głupota to ocenianie średniaka na 10. co ma geneza wybuchu wojny do tworzenia filmów opartych o motyw prawdziwej wojny. chcieli zrobić to zrobili ja nie jestem jakimś fanbojem ukraińców nie interesuje mnie jak to się zaczęło za którym razem dziwi mnie jedynie bierność reszty świata ale kto wie kto z kim jak się dogaduje na czerwonych liniach. jeżeli chodzi o chronologię to spoko zrobili film o poprzedniej wojnie i zaraz wybuchła następna ciekawy zbieg okoliczności niemniej jednak premiera pół roku po kolejnym ataku nie jest już przypadkiem a świadomą decyzją nawet jeżeli była ustalona rok wcześniej to mieli świadomość że odbiór i przekaz będzie już inny.

ocenił(a) film na 5
dominada

Gdzie tu akcja? Ten film jest celowo bardzo powolny, coś w rodzaju horrorów M. Night Shyamalan-a. Choć N.M.S. czasami zdobywa się na fragmenty z jakąś żywszą narracją. Tutaj przez prawie cały czas jest melancholijny nastrój i cierpliwe oczekiwanie aż nieprzyjaciel się dobrze wystawi pod strzał.

Ten film to jakaś propagandówka, paradokumentalna, prawdopodobnie skierowana do młodzieży szkolnej, która nie miała dobrych ocen z fizyki.

Wujek_Sylwek

hmm a nie ma to sensu? nie chcę bronić filmu który nawet nie zachęcił mnie żeby go obejrzeć ale na jego miejscu nikt normalny by nie strzelał bez celowania z wyskoku i saltem tylko właśnie czekał na pewny strzał nie sądzisz? aczkolwiek zgadzam się że nudny film to zły film bo rozrywka która nudzi jak by nie była głęboka mija się z celem ale zawsze znajdą się ci prawdziwi znafcy co dostrzegą głębię wzruszą i się i zachwycą i nikt im nie broni :)

dominada

"Realistyczny i naturalistyczny pokazuje ten konflikt" XDDD. Ten film jedyne co pokazuje to ta wojne z perspektywy ukrainskiej propagandy

ocenił(a) film na 1
dominada

dobry propagndowy wpis, ile hrywien dostałeś za ten wpisik? xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones