PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866805}

Ostateczna granica

Podolskiye kursanty
5,9 241
ocen
5,9 10 1 241
Ostateczna granica
powrót do forum filmu Ostateczna granica

Mołodcy

ocenił(a) film na 4

Jakby tylko co 10 żołnierz Armii Czerwonej wykazywał taką ochotę do walki i miał takie umiejętności jak bohaterowie filmu, wojna skończyłaby się jeszcze w 1942 roku oczywiście klęską Niemiec.
Rzeczywistość niestety była zgoła inna.

Taki sam komentarz jak powyżej piszę już do 2 filmu (pierwszy to Krasnyy prizrak).
Prymitywne i grubymi nićmi szyte agitki.

ocenił(a) film na 7
speedy179

Zgadzam się, ale to też dobrze zrobiony film wojenny/akcji.

ocenił(a) film na 8
speedy179

I tylko dlatego dałeś 4? Wybacz, ale film jest świetnie zrealizowany. Troszkę odbiega od historii, ale kurczę to film, a nie dokument. Nam też by się przydało parę takich pompatycznych, propagandowych dobrze zrealizowanych filmów współczesnych o wojnie. Spokojnie dałem 8 za całokształt filmu. Tym bardziej, że miejscami jest zrobiony w konwencji przygodowej. Fajnie to się ogląda i można go spokojnie polecić. 3/4 filmów amerykańskich jest zrobiona podobnie. Wiele zakłamuje historię i nawet sobie z tego sprawy nie zdajesz. Pół historii USA to mity wyssane z palca, a dajesz im 9, albo 10 za to, że fajne, że super, a wcale nie super, bo wciskają Ci taki kit, że uszami wychodzi. Wiec zdecyduj się co oceniasz? Historię, czy kwintesencję zrealizowania?
Ciekawe czy lubisz westerny i ich chwalebny oddźwięk patriotyzmu amerykańskiego? Z drugiej strony to raczej inaczej wyglądało i niejeden wspaniały hero amerykański to był zwykłą psychopatyczną szuja. Taki na przykład George Washington miał plantację z 300 niewolnikami i wcale się nimi nie przejmował. Bardzo dużo poumierało z głodu. Na naszym poletku możemy wytykać błędy historyczne, a na tamtym z braku informacji już raczej nie, więc albo wszystkich jedną miarą, albo :) Poza tym ten film też pokazuje, gdzież te nasze rodzime filmy są? Ostatnio oglądam coraz więcej rosyjskich i nie mogę uwierzyć, że prześcignęli nas o kilka długości. Już nawet niemieckie produkcje pozostawiają nasze w tyle, o czeskich już nie wspomnę. No a my poza paroma perełkami to dalej te debilne, bzdetne i wcale nie śmieszne komedyjki. Ale musiałem żale wylać :) haha wybacz, że mi się zebrało ;) dla mnie Podolskije Kursanty na 8.

speedy179

A do "Furii" z Bradem Pitem już napisałeś? Tam to jest dopiero grubymi nićmi... A nie, czekaj, ta agitka ci się chyba akurat podobała...

ocenił(a) film na 6
speedy179

się ciesz że domatki mutter a so sistry szwester nie szczekasz , gdyby nie ofiara krwi rusów , a gdybyanie to wiesz gdyby olactwo nie dstało pomroczności jasnej bot jasnie sprzedajnymi i kretynami pogrobowcami sudskiego i mowskiego to by nie wlazło jak zając jako pierwsze wsród serdecznych przyjaciół w ludoboójtwo kótre pochłonęło 1/3 naszego ludu,

ocenił(a) film na 4
tatraplan

Takiego bełkotu dawno nie miałem przed oczami. Bo o czytaniu nawet nie ma mowy.
Weź się chłopie ogarnij i skończ choć podstawówkę a później wypisuj swoje przemyślenia.

ocenił(a) film na 7
speedy179

dla Ciebie honor i odwaga to z pewnością wyraz obcojęzyczny?

ocenił(a) film na 4
grzes1962

Co ma piernik do wiatraka?
Ja o niebie Ty o chlebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones