PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 987
ocen
6,8 10 1 221987
5,5 32
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Nudny ? Doda za to nie jest nudna ? Co za czasy, ja pierd...e, przydałoby się co poniektórym
nauczyć się empatii... albo nawet lepiej, przeżyć to co przeżyli PRAWDZIWI ludzie.
Pustakomania na fali :(

italodrone

Niektórym przydałoby się natomiast przestać być zaślepionym pseudo patriotom i przestać wierzyć, w to co wpychają media. Otóż ten film jak już wcześniej napisałem ma z prawdziwą historią niezbyt wiele wspólnego. Jest zrobiony specjalnie po to, żeby na siłę wpychać patriotyzm gimnazjalistom i przy okazji, a właściwie przede wszystkim zarobić grubą kasę. Oraz po to by tacy jak ty zaślepieni patrioci dalej wywieszali flagi, śpiewali hymn i byli dumny, że są polakami a ich kraj jest mesjaszem narodów. Nie jestem jakimś hejterem, który nienawidzi własnego kraju, ale niestety prawda jest taka, że w dużej części nasza historia wygląda tak jak wygląda przez samych polaków. Otóż jakbyś chciał wiedzieć to właśnie przez głupotę polaków straciliśmy niepodległość. Nasze powstania to kolejny idiotyzm, posłanie tysięcy na pewną rzeź, podczas gdy ci, przez których wyszły te kretyńskie pomysły, siedzieli sobie bezpiecznie na emigracji. Przykro mi ale to zwykłe pranie mózgu, tak jak obecnie każą arabom się wysadzać, bo w zamian za to będą mieli pewne miejsce w niebie i ileś tam dziewic. Niepodległości.również nie odzyskaliśmy dzięki żadnemu Piłsudskiemu, tylko dzięki temu, że zgodziły się na to inne kraje. Z Katyniem też sprawa wyglądała trochę inaczej. Jest to wydarzenie o którym powinno się pamiętać ale nie można z tego robić propagandy, jaką jest ten film. Polecam obejrzeć filmy na ten temat wyprodukowane w innych krajach, bo niestety, żyjemy w takim społeczeństwie, że gdy ktoś odważy się krytykować głupotę naszego narodu zostaje nazwany komuchem, czy czymś takim. I puki w mediach dalej będą rządzić tacy ludzie jak Kaczyński, Rydzyk i Wajda, to się nie zmieni.
A co do tej Dody to pozostawię bez komentarza. Trzyma ona podobny poziom jak ten film, w podobnym stopniu pierze ludziom mózgi. A sam pewnie czujesz wyższość bo słuchasz Rihanny czy innej Madonny.

użytkownik usunięty
DarkHunter

Popieram!:)

Zgadzam się ogólnie z przedmówcą :) ale... można słuchać Dody, Rihanny czy innej Madonny i można być inteligentniejszym, bądź lepszym człowiekiem niż wszyscy tu zgromadzeni łącznie ze mną. Nie uogólniajmy że jak ktoś czegoś słucha to jest gorszy, bo takie szufladkowanie jest idiotyczne i płytkie...

michalpaw1987

Osobiście nie mam nic do muzyki, tylko do osobowości człowieka... zauważ różnicę. Pustak to pustak niezależnie od tego jaki profesjonalizm zawodowy przedstawia.

italodrone

Pustak to jest coś takiego do budowania ścian jak już tak lubisz to słowo...

DarkHunter

No właśnie

DarkHunter

hahaha!!!!!!!!!
umarłam :D
co do filmu nie chce mi się komentować:P

DarkHunter

Patriotyzm powinien być zapisany w genach... jak sam wiesz zapewne Polska zawsze miała pod górkę, nasze położenie nikomu nigdy nie pasowało. Historia się kłania....I gdyby nie prawdziwi patrioci to tak naprawdę język polski już dawno by umarł. Dla ciebie jest to pranie mózgu, dla mnie wręcz odwrotnie... powiem więcej wyprane mózgi mają ci, którym pasuje anarchia, dekadentyzm i hedonizm. Schyłkowość filozofii niektórych (na szczęście nie wszystkich) osób po prostu powala.
Śmierć tych, którzy walczyli za twoją i moją wolność nie może ulec zapomnieniu. Ten ogrom cierpienia i oddania udźwignie tylko empatyczny człowiek. Niestety nasze bezpłciowe czasy rodzą pustych człekokształtnych, którym ta umiejętność zdecydowanie jest obca.

ocenił(a) film na 3
italodrone

DarkHunter przedstawil sie tu jak typowy niedouczony kretyn,ale nie zmienia to faktu,ze to slaby film. Milo slyszec,ze masz takie podejscie do historii. Pozdrowienia dla italodrone......

HRA

Niedouczony kretyn? Haha. I mówi to ktoś, kto pisze "przedstawil", "sie", "ze", "slaby", "milo", "slyszec", "podejscie" i nie wie, że po przecinku stawia się spację. Ludziom, którzy zapewne słuchają Radia Maryja, chodzą bronić krzyża i uważają Lecha Kaczyńskiego za męczennika i bohatera, a gdy nie mają żadnych argumentów wyzywają innych od "niedouczonych kretynów" (swoją drogą - mam Ci zeskanować wynik z olimpiady biologicznej, żeby pokazać jaki jestem niedouczony?) raczej nic się nie wytłumaczy, a więc jakąś konkretniejszą odpowiedź w Twoim kierunku uważam za zbędną.

DarkHunter

Proponuję trochę uciszyć emocje, nie chodzi przecież o to by się obrażać nawzajem.
Uważam, że warto znać naszą historię i przynajmniej spróbować zrozumieć dlaczego... dlaczego nasz patriotyzm jest tak mocny. Mam nadzieję, że porównywanie patriotów do zwolenników pewnych partii politycznych jest tylko relatywną ripostą na poprzedni post. Nie czuję się jego odbiorcą.
Warto czuć się polakiem, niezależnie od tego jakie ma się poglądy.

ocenił(a) film na 8
italodrone

Pozdrowienia dla Pana/Pani italodrone! Jedne z najbardziej mądrych i wartościowych komentarzy na tym forum.

DarkHunter

Nagryzmoliłeś post, z którego nic nie wynika.
Zamiast o Katyniu, rozpisujesz się o powstaniach narodowych.
W dwóch postach, które popełniłeś w tym temacie wspominasz o Rydzyku i Kaczynskim. To się nazywa paranoja, albo obłęd.
Co ma olimpiada biologiczna do historii? Ja znam się dobrze na historii, ale z biologii jestem noga, więc nie wypowiadam się na żadne tego typu tematy. Dlaczego zatem uczestnictwo w olimpiadzie biologicznej ma Cię upoważniać do dyskusji o historii?
Na koniec wreszcie najważniejsze - jak konkretnie wyglądała ta "sprawa z Katyniem"?

PS. Najśmieszniejszy cytat weekendu: ", bo niestety, żyjemy w takim społeczeństwie, że gdy ktoś odważy się krytykować głupotę naszego narodu zostaje nazwany komuchem"
Raz - jeśli ktoś ma monopol na głupotę, to właśnie komuchy.
Dwa - Niestety żyjemy w takim społeczeństwie, że gdy ktoś odważy się skrytykować głupotę naszego narodu, to przy akompaniamencie "naszych" mediów, zostanie okrzyknięty moherem, albo kaczystą.

DarkHunter

Naród bez własnej tożsamości nie jest narodem!

Widac kolego, jak się znasz na patryjotyzmie.

Jesteś zwyczajnym nieukiem i "głąbem" cyt. z jednego z kultowych dawnych serialii ! Poraz pierwszy uzywam na tym forum tak mocny ch słów!

Po pierwsze przejawianie/manifestowanie patriotyzmu i ważnych wydażeń poprzez mity/wiersze/poezje/literatirę/film itp. nie wymyślili POLACY!!! Cywilizacje ważniejsze i sławniejsze od nas to zapoczątkowały! Więc twoje słowa to zwykłe pieprzenie wynikajace z nieznajomości historii, świata wsółczesnego i nieobycia w świecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pod względem manifestowania patriotyzmu jesteśmy daleko w tyle w porównaniu choćby z USA, Francją.

Po drugie Gdyby narody winiono za błędy popełnione przez ich elity rządzące ( tu jak wspominasz powstania, korupcja, itp. ) to większość z obecnych krajów najbardziej rozwiniętych powinna byc dawno pod butem innego narodu!

Krytyka i wstyd, że jest się Polakiem o której piszesz jest większa za granicą niż ci się wydaje właśnie przez takich zakompleksionych nieuków jak ty!!! Bo normalnie gdy ma się doczynienia na studiach z ludzmi z całej europy, nawet świata, każdy jest równy.

Uważam, że równość i tolerancja oraz patriotyzm wrasta wraz z wykształceniem i poznaniem kultury innych.

Dlatego uwazam cię za "głąba" cyt. z kultowego serialu dla młodzierzy z przed lat....

ocenił(a) film na 9
DarkHunter

Ja chciałbym się tylko dowiedzieć, co według Ciebie oznacza, że ten film z prawdą ma niewiele wspólnego.Powiedz jaka była prawda, skoro ją znasz, bo może to faktycznie Niemcy mordowali, a Gorbaczow w 1990 roku przyznając się, że to jego rodacy, kłamał jak z nut (sensu w tym niewiele). Czekam na odpowiedź bez wyzywania mnie od takich i owakich...

PS: Nie jestem i nie byłem patriotą, ale zbrodnia pozostaje zbrodnią i Ci, którzy wierzą w historyczne dowody nie muszą być nazywani "pustakami" i "pseudo patriotami".

użytkownik usunięty
wayzee

Ja natomiast uważam się za patriotkę ale nie wytrwałam na ''Katyniu'' Wajdy.
Film opowiadający o wielkiej tragedii narodowej i osobistym dramacie rodzin katyńskich powinien poruszać a nie zanudzać widza.
''Katyń'' to przesycona patosem, nużąca opowieść z drewnianymi postaciami, w której brak autentycznych ludzkich emocji i zachowań.

ocenił(a) film na 1
DarkHunter

"z Katyniem sprawa wyglądała trochę inaczej" A jak?! cóż tak nie domawiasz-oświeć nas JAK TO BYŁO Z KATYNIEM....wg Darkhunter......

ocenił(a) film na 10
italodrone

Jeden z najpiękniejszych filmów jakie oglądałam ostatnimi czasy! Być może nawet nudny, bo życie jest nudne, do wstrząsu!

gosia4

hehehe :D
fakt :P

gosia4

film jest bardzo dobry i wartościowy.

italodrone

film nie jest nudny a nawet jest dobry ale ja mam osobiście dość ! Smoleńsk-Katyń,Smoleńsk-Katyń,Smoleńsk-Katyń i tak przez cały rok a teraz w rocznice oczywiście TVP musiało zbombardować ramówkę filmem Katyń
do filmu osobiście nic nie mam ale mam dość słuchania cały czas w tv o tym samym już mi się to mocno przejadło dlatego nie będę oglądał dziś tego filmu

bosikxxx

dokładnie rzygam już tym Smoleńsk- Katyń :

ocenił(a) film na 4
italodrone

Film beznadziejny, nawet nie do końca nudny ale uderza tragiczny sposób prowadzenia akcji, gdyby ślimaki potrafiły robić filmy to to by było dla ich arcydzieło zapewne...
Wszystko zrobione pod gimnazjalistów i co głupszych licealistów, którzy pójdą na ten " film o największej zbrodni przeciwko jakże wspaniałym polskim elitom", którego nie wypada nie zobaczyć jak twierdzą przedstawiciele grona pedagogicznego w naszych beznadziejnych szkółkach.
Ale generalnie nawet odrzucając całą komercje na bok, film tragicznie beznadziejny, a te orły to nie wiem co to w ogóle jest za syf skoro ich tyle dostał.

ocenił(a) film na 9
italodrone

Popieram otwierającego temat

ocenił(a) film na 7
migreska

wasza dyskusja jest błędnym kołem -jak bycie POLAKIEM .szacunek dla Wajdy za skręcenie tego filmu. Tylko moim skromnym zdaniem film traktujący o Katyniu powinien być lepiej skręcony.

użytkownik usunięty
migreska

Heh, dla niektórych olimpiada biologiczna jest wyznacznikiem wiedzy i wartości człowieka... No właśnie. Wartości. W co wierzą ci, którzy nie wierzą w ojczyznę? W honor? W nadzieję do końca? Fakt faktem, ludzie tacy jak ci którzy zginęli w 1940 nie chodzą już po ziemi. Nie ten system wartości. Jesteśmy wspaniałym narodem, ale obecnie nie ma NIKOGO kto byłby na tyle łebski, żeby nim rządzić. Nudny? Moim zdaniem po prostu głęboki, pokazujący uczucia, a nie jatkę... Może niektórych usatysfakcjonowałoby gdyby na końcu Bruce Willis wszystkich uratował, ale przykro mi-nie ten typ odbiorcy, nie ten typ filmu. Dla gimnazjalistów? Po prostu wypychano uczniów do kin, tyle, nie dla nich powstał ten film.

ocenił(a) film na 7

dla mnie film nie jest nudny po prostu źle zrobiony.Wajda nie dał rady.

ocenił(a) film na 8

"Może niektórych usatysfakcjonowałoby gdyby na końcu Bruce Willis wszystkich uratował..." poległam :D:D:D
a tak poważnie, na jakie forum by sie nie weszło (traktujące o którymś z polskich filmów historycznych) ciągle ta sama kłótnia, i ta sama śpiewka "ten film zaciemnia prawdziwą historię, wciska kit, wpycha patriotyzm na siłę". Mam już dosyć tych wtórnych dyskusji. Brakuje takiego własnie spojrzenia jak Twoje, bez popadania w skrajności i obrzucania się błotem. Mam podobne zdanie jak Ty.

Sugerujesz, że jestem kretynem, który ogląda same mordobicia, a Katynia po prostu nie rozumie? Twoja sprawa, ja swoje wiem i na siłę Cię przekonywać nie będę. Zaręczam jednak, że w życiu widziałem naprawdę dużo głębsze i ambitniejsze filmy, a także grałem chociażby w Planscape Torment (chociaż zapewne jesteś kolejnym, który uważa gry komputerowe z nawalanki dla dzieci). Muzyki słucham także na o wiele wyższym poziomie niż jakaś Doda (polecam chociażby album Kno - Death Is Silent). Także daruj sobie teksty o Bruce'ie Willisie. Dla mnie Katyń jest po prostu zwykłym propagandowym, komercyjnym i pseudo ambitnym filmem (tzn. takim, żeby jego odbiorcy mogli się dowartościować, będąc przekonani, że oglądają kino ambitne, tak naprawdę oglądając badziewie). Jest to film, który narzuca widzowi konkretne zdanie, nie dając szansę na jakieś własne poglądy. Gloryfikuje Polaków a Rosjan ukazuje jako armię szatana i każe ich nienawidzić. Jest to film, którego JEDYNYM celem jest zarobienie kasy bez względu na sposób w jaki zostanie to osiągnięte.
A co do olimpiady z biologii. Tak, dla mnie jest to wyznacznikiem wiedzy. Przypomnę tylko, że podręczniki do zakresu rozszerzonego Biologii w liceum mają łącznie sporo ponad tysiąc stron. A takie podręczniki chociażby do rozszerzonego WOSu jedynie około czterystu. Spróbuj chociażby opanować o co chodzi w oddychaniu komórkowym.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oddychanie_komórkowe
Oczywiście nie miałem tego tak szczegółowo jak jest tu, ale daje ci to ogólne pojęcie jak skomplikowany jest to proces.

DarkHunter

Film mi się podobał, ale nie o tym chciałam napisać.
Kolego, DarkHunter..... nie podniecaj się tak tą biologią. Piszę na rozszerzeniu biologię i uważam, że każdy, kto przysiadłby przy książce do drugiej klasy, przeczytał parę razy rozdział metabolizm.. spokojnie by zrozumiał oddychanie komórkowe. Więc jeśli myślisz, że jesteś najmądrzejszy na świecie, bo rozumiesz metabolizm.. to muszę Cię rozczarować :)

DarkHunter

Czytając to co wypisujesz jestem coraz bardziej pewny braku u ciebie jakiejkolwiek wiedzy o historii Polski, ba powiem więcej, nie tylko nie masz wiedzy, nie masz nawet odrobiny chęci dla zrozumienia czynów proniepodległościowych, zrozumienia walki i jednocześnie poszanowania dla życia. Nie wiem, czy to wynika z twojej arogancji... z niechęci, czy z braku możliwości poznania... ale stary jedno jest pewne - masz ogromne zaległości w tej materii.

italodrone

A można wiedzieć na jakiej konkretnie podstawie wnioskujesz u mnie te braki wiedzy?
A czyny niepodległościowe rozumiem bardzo dobrze i powtórzę jeszcze raz. Jest to tak samo jak z arabami, którzy wysadzili World Trade Center. Wiesz czemu to zrobili? Bo są całkowicie przekonani, że działają w słusznej wierze, że Amerykanie to zło, które trzeba zniszczyć, aby świat był lepszy. Ale jestem niemal pewny, że ty ich zachowanie potępiasz, zresztą słusznie. Takie coś najczęściej wynika to właśnie z głupoty społeczeństwa. Wmawia się, że ludzie nie mogą być niewoleni, że lepiej oddać swoje życie w walce niż uciec i takie są niestety efekty. A prawda jest taka, że nie ma nic cenniejszego niż życie. O ile oddanie życie za kogoś mogę uznać za wielką odwagę i poświęcenie, o tyle oddawanie życia za jakieś idee, honor itd. to debilizm. I może nie zauważyłaś ale ci najwięksi patrioci, którzy wzniecili te głupie myśli niepodległościowe nie zrobili nic, nie poszli na rzeź, tylko posłali tam innych, sami siedząc najczęściej na emigracji.
Podobnie, jest taka organizacja ETA, walcząca o utworzenie kraju Basków. Teraz oficjalnie uznawana jest za organizację terrorystyczną, ale gwarantuję, że jeśli w jakikolwiek sposób uda się im osiągnąć swój cel, to w baskijskich podręcznikach od historii będą opisywani jako wielcy patrioci, bohaterowie, będą nazywać ich imionami ulice itd. Jestem tego pewien na 100%. Coś takiego nazywa się terroryzmem etnicznym i jest złe.

DarkHunter

Zupełnie nietrafione porównania przytaczasz. Jak można porównywać fanatyzm religijny z walką o niepodległość ?!?!?!?!?!?!?!?!
Porównanie terrorystów do walczących o niepodległość to już zakrawa o horror...... o czym ty w ogóle piszesz...
Idee ? Jasne, idea niepodległego Państwa to wg ciebie debilizm.... w takim wypadku jednym twierdzeniem przekreślasz wysiłek i śmierć naszych dziadków, którzy walczyli byś mógł żyć w swoim, kraju gdzie jesteś pośród swoich, ani gorszy ani lepszy... masz swoją tożsamość, historię, swoje barwy... i siłę jedności. rozumiesz? (wątpię). Tu można by dużo więcej i dużo lepiej argumentować, ja niestety albo stety nie lubię się rozpisywać.
Honor... bez honoru jesteś jak dzi*ka, można wszystko i jakkolwiek, byle gdzie i byle jak. Jeżeli przyjmujesz niehonorowe układy znaczy, że dużo się nie różnisz od pustaków pokroju plastikowych lalek z ekranu tv.
Przydałoby ci się trafić do wojska w trakcie prawdziwej wojny. Byłbyś pierwszym dezerterem (co się bardziej przyziemnie nazywa tchórzem), albo dopiero wtedy nauczyłbyś się pokory, braterstwa i ... honoru. Innej opcji nie ma.

użytkownik usunięty
italodrone

Niektórzy terroryści tez walczą o niepodległość, mędrcze forumowy...

Dokładnie, ale italodrone wolał(a) sprytnie pominąć ostatnią część mojej wypowiedzi, bo najwyraźniej nie ma argumentów.

larno, jak pewne nie zauważyłaś bo umknęło to twej bystrej główce, nie rozmawiamy o walce terrorystów z systemem o uzyskanie autonomii swojego regionu tylko o walce ludzi, którzy od wieków posiadali swoje państwo i tożsamość narodową ... państwo zagrabione przez najeźdźców ze wschodu, zachodu i południa.
Oczywiście nie zabieram prawa do samostanowienia narodom nowym lub też predysponującym do nowej roli... jednak n i e o t y m m o w a w t y m w ą t k u !!!

użytkownik usunięty
italodrone

Napisałeś- ,,Jak można porównywać fanatyzm religijny z walką o niepodległość ?!?!?!?!?!?!?!?! ''
No wybacz ale ja trochę inaczej na to patrzę. Dla mnie bliskowschodni terroryzm jest formą samoobrony przed zbrojnymi interwencjami w tym regionie a nie narzędziem do krzewienia religii, oczywiście inna sprawa, że do przeprowadzania terrorystycznych akcji używani są często fanatycy religijni...
Ja ich działań rzecz jasna nie popieram, bo jako zachodnia kobieta stoję po drugiej stronie barykady. Jestem jednak w stanie zrozumieć pobudki kierujące tymi ludźmi i domyślam się, ze gdyby żadna krzywda się im nie działa to by tego nie robili.

Być może jest i tak jak mówisz, ja jednak odcinam bardzo szeroką kreską ruchy niepodległościowe od ataków terrorystycznych ... wydaje mi się że dobrze rozumiesz o co mi chodzi.
Post scriptum ... bardzo cenię u ludzi empatię :)

użytkownik usunięty
italodrone

,,bardzo cenię u ludzi empatię :)''
Może i cenisz ... ale sam raczej niezbyt ją przejawiasz... Wyzywanie ludzi od pustaków czy zwroty typu-,,Jeżeli przyjmujesz niehonorowe układy znaczy, że dużo się nie różnisz od pustaków pokroju plastikowych lalek z ekranu tv.'', ,,Aha nie miej dzieci, bo wstyd im będzie że ojcu bliżej do kolaboracji i zdrady niż do ochrony własnej dupy :(('' ( swoją drogą ... niehonorowość polega na niechęci do chronienia własnej dupy??) xD- raczej o wysokim poziomie empatii nie świadczą;)
Pozdrawiam:)


Mylisz się... po drugie mylisz empatię z podatnością na uleganie emocjom.
Walę w stół jeżeli mi się coś nie podoba i płaczę jeżeli widzę ludzki dramat, krzyczę jeżeli wymagam by mnie wysłuchano i słucham by zrozumieć dlaczego ktoś ma inne zdanie niż ja.
Niestety nie jestem tkliwy, jeżeli widzę brednie. Zawsze liczę na to, że ktoś mnie przekona i po wielokroć to się staje (nawet tu na filmwebie). Potrafię przyznać się do błędu i przeprosić jeżeli nawaliłem, natomiast jeśli mój adwersarz idzie w zaparte popierając swoje tezy tym co nijak ma się do tematu nie jest dla mnie powodem do miłych słówek.
Aha...okazuję szacunek do empatycznych zachowań - szczególnie - w sytuacjach gdy samemu się niewystarczająco wczułem w sytuację drugiej strony. Dlatego też ci to napisałem i dlatego też mam taki stosunek do pustych ludzi.

użytkownik usunięty
italodrone

,,Mylisz się... po drugie mylisz empatię z podatnością na uleganie emocjom.''
Niby, w którym miejscu?
Bez urazy ale z tego co czytam, bliżej Ci do arogancji, niż do empatii.

Jedno nie wyklucza drugiego. Ani bliżej, ani dalej.
Niezależnie od tego czy mi wierzysz, czy też nie baardzo cenię u ludzi empatię.
Za to u Ciebie widzę wyraźną potrzebę oceniania postaw ;) .... dobra, podpuszczam Cię.

italodrone

"Porównanie terrorystów do walczących o niepodległość to już zakrawa o horror"
Ale przecież gdy byliśmy pod okupacją TO BYŁ TERRORYZM. Teraz nie jest za to uznawany ale nic nie zmieni faktu, że terroryzmem te wydarzenia były. Było to zbrojne pogwałcenie obowiązującego wtedy prawa. Czytaj definicję:

"Terroryzm – pojęcie najczęściej definiowane jako użycie siły lub przemocy przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań."

Honor to dobra sprawa jeśli chodzi o kradzież czy kłamstwo i tego typu rzeczy. Kłamać się brzydzę, nic też nikomu w życiu nie ukradłem, nawet najdrobniejszej rzeczy, po czymś takim zżarło by mnie sumienie. Ale oddawanie życia tylko dlatego, że woli się dostać kulę w łeb niż opluć swoją flagę jest debilizmem i nic mojego zdania w tej kwestii nie zmieni. Życie jest najważniejszą wartością i koniec.

DarkHunter

BREDNIE !!!! Człowieku czytać tego nie można, toż to bełkot nierozgarniętego gimnazjalisty. Walka żołnierzy AK to wg ciebie był terroryzm ?
Weź wszystko sprawdź w googlach, przytocz definicję... to cała prawda jaką znasz.... ja pierd*lę co za kretynizm :(((((((((((
Jedyną walkę jaką znasz to pewnie walka z klawiaturą, poprzestańmy więc na tym i żyjmy dłużej.
Aha nie miej dzieci, bo wstyd im będzie że ojcu bliżej do kolaboracji i zdrady niż do ochrony własnej dupy :((

italodrone

Wiesz co? Szkoda mi takich ludzi jak Ty. Skomentował(aś/eś) wszystko tylko tak, że jestem kretynem na poziomie gimnazjalisty. Twierdzisz, że głoszę brednie, nie mam żadnej wiedzy itd. ale jakoś nie potrafisz konkretnie powiedzieć co nie tak powiedziałem.
A co do zarzucania mi jakiejś zdrady kolaboracji z wrogiem itd. To powiem tak: jakbym dostał ofertę, że otrzymam 1.000.000.000.000 zł. w zamian za to, że wydam kogoś na śmieć, skażę na tortury, czy zrobię jakąkolwiek krzywdę, a w przeciwnym wypadku nie otrzymałbym nic to oczywiście bym się NIE zgodził. Więc proszę cię nie zarzucaj mi jakiegoś materializmu i temu podobnych rzeczy. Jeśli natomiast ktoś groziłby mi, że pozbawi mnie, życia jeśli nie zaśpiewam pieśni pochwalnej ku czci Hitlera to nie wahałbym się ani chwili i natychmiast zaśpiewał. Nie robię w ten sposób nikomu krzywdy i sam wiem najlepiej co uważam. Ale niestety było wielu zaślepionych ludzi, którzy od zaśpiewania takiej pieśni woleliby cierpieć godzinami najgorsze tortury. Przykro mi ale inne określenia niż debilizm, kretynizm, idiotyzm, bezmyślność i temu podobne nie przychodzą mi w takiej sytuacji do głowy. Życie jest najważniejsze. Nieważne, czy moje czy Twoje czy kogokolwiek innego. Jakbym ja był pod zaborami i miał możliwość odzyskania niepodległości w zamian za wzięcie broni i rozstrzelanie grupy ludzi, chociażby Ciebie to gwarantuję, że bym tego nie zrobił i idiotą byłbym, gdybym postąpił inaczej. A i nie ważne czy miałbym strzelać do Niemców, Rosjan czy Polaków.

użytkownik usunięty
DarkHunter

Gdyby nikt nie strzelał do Niemców w czasie II wojny światowej to w komorach gazowych zginęłoby jeszcze więcej ludzi a Ty jako podczłowiek byłbyś teraz na usługach rasy panów. Oczywiście pod warunkiem, że naziści nie poszliby dalej i po wybiciu wszystkich Żydów i Cyganów nie wzięliby się za tępienie Słowian...

Jeju, chodzi mi o zwykłych Niemców, nie o morderców którzy z zimną krwią zabijają bezbronne ofiary. Mam na myśli, to że nie osądzam ludzi po rasie, narodowości czy religii, tylko po czynach.

ocenił(a) film na 4
DarkHunter

"zwykli niemcy"? Jakich "zwyklych" masz na mysli? Nie masz bladego pojecia jak widze, jak wielkie poparcie mial Hitler. Sadzisz ze nasi zachodni sasiedzi nie wiedzieli co ich koledzy z armii wyprawiali w Polsce? Albo w Rosji? Doucz sie, a potem wypowiadaj. A co do Ak, legende tego ruchu nalezaloby zdjac z piedestalu, i przestac jej w szkolach uczyc z pozycji kleczacej, np kto dal AK prawo do MORDOWANIA AL-wcow tylko dlatego ze ci ostatni byli... komunistami? I nikt ich za to we wspolczesnej Polsce nie rozliczyl! Stawianie AL-cow na rowni z kolaborantami to co najmniej debilizm. Tak samo walczyli o wolnosc, a ze mieli inne przekonania polityczne,coz... za to NSZ-towcow AK-wcy traktowali jak kolegow, a to byli zwykli naziole, szowinisci i rasisci. O takich rzeczach sie w szkolach nie mowi, a potem wszyscy o AK wypowiadaja sie jak o jakichs bohaterach bez skazy ;)

DarkHunter

Po pierwsze faktycznie ciut ostro poszedłem, przepraszam. Jednakże nadal nie widzę nawet nici porozumienia między nami. Mylisz pojęcia wagi życia z wagą walki o życie, tak samo jak szacunek do ojczyzny z szeroko pojętym fanatyzmem.
Po drugie twoje "nie robienie krzywdy" jest po prostu twoim kiepskim wytłumaczeniem tchórzostwa.
Nie chciałbym znaleźć się w sytuacji w której jest wojna a ty jesteś jedynym żołnierzem, na którego musiałbym liczyć... by przeżyć, brrrrrrr :((((
Sądzę adwersarzu, że pass.

użytkownik usunięty
italodrone

Mnie ''Katyń'' się nie podobał, nie z powodu błędów historycznych, tylko sztywnego opowiedzenia tej historii. Postacie w filmie są posągowe a sama opowieść patetyczna i pozbawiona polotu, przez co nie porusza, nie zaciekawia i męczy . Dla kontrastu podam znakomite ''Przesłuchanie''.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones