PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 032
oceny
6,8 10 1 222032
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Ja osobiście nie analizowalam tego filmu na zasadzie zimnej logiki, rzeczowych faktów historycznych, dobrego czy tez nie dobrego podkladu muzycznego,gry aktorskiej, która być może pozostawila wiele do zyczenia. Ale nie o to chodzilo chyba twórcom filmu i mi sobiście jako widzowi. Historie Katynia znalam mniej więcej, rzeczywiście artykul w Fokusie uświadomil mi dokladnie kilka okrutnych faktów, natomiast od tego konretnie filmu oczekiwalam bardzo osobistego przekazania histori ludzi zawiązanych w tą ogromną tragedię narodową. Odbieralam film przede wszystkim na poziomie emocjonalnym, zdając sobie sprawę z prawdziwości tych czasów i wydarzeń. Po wyjściu z kina wpadlam w dość dlugą refleksje nad czasami w jakich przyszlo nam żyć, pogoni za pieniądzem, często bez względu na jakiekolwiek zasady. I tym bardziej jestem wdzięczne za tą pamiątkę A. Wajdy poświęconą jego rodzicom, która jasno określa sprawę honoru, bez sofistycznych spekulacji ukazuję nam najważniejsze wartości o które warto w życiu walczyć i za które warto umierać. Dumna jestem z faktu, że byli kiedyś ludzie w naszym kraju, którzy rzeczywiście kierowali się czymś takim jak "kodeks honorowy". Cześć ich pamięci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones