PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 001
ocen
6,8 10 1 222001
5,5 32
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Piszą o tym chociażby Norman Davies, czy Aleksander Sołżenicyn. Komuś bardzo zależy na skłóceniu Słowian, bo wiedzą, że zjednoczeni stanowilibyśmy potęgę mogącą przeciwstawić się zgniłym zachodnim "demokracjom" sterownym odgórnie przez koszerne media. Dlatego po obu stronach wyciąga się przeróżne brudy z przeszłości, nagłaśnia zbrodnie, podsyca nienawiść i pogardę, utrwala stereotypy, puszcza wrogie wypowiedzi, dla których panuje ogólne przyzwolenie. Natomiast gdy ktoś powie złe słowo na żydów, to się lament podnosi. Albo jest pełna wolność słowa i można obrażać każdego, albo jest cenzura i narzucona grzeczność i wówczas nikogo nie można obrażać, na coś trzeba się zdecydować. Najpierw wmawiano nam, że to Niemcy, teraz, że Rosjanie. Kozioł ofiarny zawsze się znajdzie. A wystarczyło by głośne powiedzenie prawdy, uderzenie się w piersi, powiedzenie: "przepraszamy". Wówczas można by mówić o pojednaniu, a tak to jest tylko dyktat, gdzie nasi "przedstawiciele" przepraszają wciąż za to, że żyjemy, a od drugiej strony przeprosin nawet nie można się domagać, bo to "antysemityzm". Na szczęście jest wielu porządnych i zarazem wybitnych Żydów, jak chociażby profesor Finkelstein, którzy to świetnie rozumieją i mają odwagę powiedzieć prawdę o tych i wielu innych sprawach. Szkoda, że to nie z nimi się dogadujemy i nie ich okazujemy w telewizji zamiast Singerów i innych antypolskich oszczerczych świń.

Blase

Pan nasz Jezus Chrystus narodził się z Ducha Świętego. Czy Duch Święty jest Żydem???

ocenił(a) film na 9
Alastorivs

Ale matke mial żydówkę - a Judaizm sie po kadzieli dziedziczy...

Khamilek

prawda? a czy słuchacze i "wojsko" Rydzyka wie, że patronka ich radia jest Żydówka? że wszyscy apostołowie to tez byli Żydzi a nie tylko Judasz jak wielu słuchaczy inkryminowanego radia sobie wyobraża?
i że Stary Testament - to wszystko jest o Żydach? i że pierwszy a także zapewne kilku po nim papiezy też było Żydami?
i tak dalej i tak dalej.
co do teho że jeśli sie powie coś złego na Żydów jest się antysemitą zgadzam się, i też sądzę że to chore. ale jeszcze bardziej chore jest skaładanie na nich winy za całe zło świata, za wszystkie spiski, za komunizm (a tak nota bene to komuniści wyrzucili osoby pochodzenia Żydowakiego z Polski w 1968) za nazizm i wogóele za czarna ospę.
oj ten Naród Wybrany to lekko nie ma chyba że wybrany jest do tego, żeby wszyscy na nich pluli.

matzerath

Iszkariota nazywano Judaszem właśnie dlatego, że pochodził z Judei, reszta Apostołów pochodziła z Galilei. Zresztą nie wiem na prawdę, co ta dyskusja ma na celu??? To, że byli jacyś dobrzy Izraelici wieki temu, to znaczy, że nie można krytykować współczesnych, czy XX wiecznych Żydów za ich zbrodnie??? Komunizm to wynalazek żydowski i należy się z tym pogodzić. 1968 to jedyny okres w PRLu kiedy to podjęto próbę zrównania Polaków z Żydami. Poza tym ci ostatni zawsze byli uprzywilejowani. Wielu inicjatorów pozbycia się syjonistów w 68, sama była pochodzenia żydowskiego, ale należała do innych frakcji.

Alastorivs

a ci z galilei to nie żydzi? i kwestia całkiem inna jest to, że oczywiście można krytykować, ale nie w imię wiary chrześcijańskiej wyrosłej na podstawach wiary "dobych Izraelitów". w imię Jezusa walić po "syjonistach"? to jest śmieszne. i jeszce pomyśl skąd się wzięły początki twojego antysemityzmu, proponuje zajżeć do żródeł średniowiecznych, a także zweryfikować fakt, że de facto tobie Żydzi zapewne nic złego nie zrobili, a zakładanie, że każdy zły polityk to "żydokomuna" jest po prostu żałosne. tyle już więcej tematu ie podejmę, bo boję sie takich ludzi jak ty.

Khamilek

Z Marii przyjął tylko ciało i w tym sensie, a nie stricte biologicznym, była Ona Jego Matką. Maria pochodziła z Galilei, czyli "dzielnicy obcych". Judejczycy podbili Galileę i przysyłali tam żołnierzy i rabinów, ale niższe warstwy społeczne, ludzie pracy, a z takiego środowiska wywodziła się Maryja, pozostawały autochtoniczne. Nie ma żadnego dowodu na to, że była Izraelitką. To po pierwsze. Po drugie ówcześni Izraelici mają tyle wspólnego z dzisiejszymi Żydami, ile my z Sarmatami, albo jeszcze mniej. Po trzecia Jezus Chrystus jest Bogiem i nie obowiązują go żadne ludzkie wymysły, a już na pewno nie wymysły judaizmu, który powstał jako reakcja na Chrześcijaństwo na przełomie I i II wieku po Chrystusie i był wrogi naukom Chrystusowym.

Khamilek

dokładnie, aby ktoś mógł zostać uznany za żyda, przede wszystkim matkę musi mieć żydówkę. Zasada ta uznawana jest od dawna ze względów - powiedzmy to - zachowania pewności pochodzenia - ojcostwo kiedyś trudno było udowodnić i nie zawsze mogło być pewności że dziecko zostało spłodzone akurat od małżonka swej matki, natomiast matkę ma się tylko jedną...
a skoro już jesteśmy przy kwestiach narodowych - mam pytanie do wszystkich którzy tylko i wyłącznie tym kryterium sie kierują przy ocenie wydarzeń historycznych i oskarżaniu "winnych"- DLACZEGO WINą ZA STALINIZM NIE OBARCZY SIę GRUZINóW? przecież Stalin był Gruzinem... I DLACZEGO O UTWORZENIE HITLERYZMU I WYWOłANIE II WOJNY NIE OSKARżY SIę AUSTRIAKóW? - bo skąd pochodził Hitler?...
poza tym - żydzi w bezpiece, to był celowy zabieg władz centralnych - zarówno w ZSRR jak i na terenach zniewolonych - i w Polsce, - zabieg ten miał na celu skierowanie nienawiści ciemiężonych właśnie na stereotyp żyda - zdrajcy, zawsze wygodnie jest kierować czyjąś nienawiścią , nie musząc jej tłumić. i JESZCZE JEDNO - wielu komunistów BYłO żydami, ale niewielu żydów ZOSTAWAłO komunistami ...

ocenił(a) film na 5
eisenstein

Dobrze napisane.

ocenił(a) film na 10
Alastorivs

Historia polskie XX wieku przesiąknięta jest krwią z jendej strony rosja a z drugiej niemcy. Pomyslcie ile niewinnych polaków wtedy zgineło, rosja nigdy nie przyznała ze to ludobojstwo. Czy my wspolczesni mozemy zapomiec o biednych kobietach, rodzinach ktore stracily tak bezsensownie ojcow, mezow, dziadkow tylko po to by miec jakotakie kontakty z rosja. czesc potomkow tych oficerow, profesorow jeszcze zyje t chyba im jestesmy winni za wszelka cene wyjasnic sprawe katynia. Nie wazne jaki bylby ten film dobrze ze sie o tym mowi. z mojej rodziny nikt tam nie zginął ale nie mozna poscic w niepamiec tych tysiecy ludzi ktorzy stracili tam zycie. mieszkam w krakowie blisko oswiecima niemieckiego obozu zaglady, zastanawiam sie czemu rosja nie moze przyznac sie do tego ze haniebnie postepowala. ten film ma za zadanie tylko jedno ukazac historie i zmusic polakow by nie zapomieli bo nie moga to ich obowiazek pamietac


za wszelkie literowki, bledy ort. styl. sorki

pyzy

Antysemityzm bierze się z niewiedzy. Podobnie jak homofobia. KAżdy kto wyznaje zasadę nienawiści wobec jakiejkolwiek grupy społecznej bądź narodowości jest zacofany i ograniczony. Gdyby to było możliwe postawiłbym każde pieniądze że nikt z was zafajdani pseudoantysemici nigdy nie poznał żadnego Żyda! Wstydźcie się obrzydliwe homofoby! Krytykę powinno się skierować w waszą stronę bo jesteście hańbiącą cząstką ludzkości niestety nie najmniejszą...Wstyd mi za was.. Zwłaszcza za autora tematu...

Alastorivs

"ZAUWAŻCIE JEDNO:
- powiesz że nie lubisz niemca - ok
- powiesz że nie lubisz usa - ok
- powiesz że nie lubisz ŻYDÓW - jesteś antysemitą :/".
A ja zauważę co innego.Mówienie,że się nie lubi jakiejś grupy ludzi w tym przypadku jakiegoś narodu,takie generalizowanie wcale nie jest w porządku.I wcale nie jest,tak jak to piszesz OK.Może dla ciebie powiedzenie przykładowo,że ktoś nie lubi Niemców
jest OK.Ale dla mnie wcale OK nie jest.Można powiedzieć,że się nie lubi konkretnego Niemca,np.Steffena Moellera.Ale nie można mówić,że się nie lubi
wszystkich Niemców.To tak jakby na odwrót twierdzić,że się lubi wszystkich Niemców.Nigdy nie będzie to prawda.Raczej mówienie bez zastanowienia.

ocenił(a) film na 7
orphe

Orphe ma absolutną racje nie można uogólniać.

użytkownik usunięty
Strzalek21

Źle mnie zrozumieliście... chodzi mi o to że jak ktoś powie, że nie lubi niemców, mongołów czy amerykanów to nie nazywa się go antysemitą. Natomiast każde złe słowo na żyda to brutalny, bezpodstawny atak w jego stronę :/

Żydzi przebrani za Niemców zabijali w obozach koncentracyjnych Polaków przebranych za Żydów.

Tyle jest moim zdaniem warta taka dyskusja. Od razu wiadomo, że Pan, który zaczął ten temat nie dopuści do siebie żadnych argumentów, choćby żaleznych.

ocenił(a) film na 1
poczwarkah

"Od razu wiadomo, że Pan, który zaczął ten temat nie dopuści do siebie żadnych argumentów, choćby żaleznych."

Tak samo jak Ty.

ocenił(a) film na 6
Alastorivs

Pierwszy raz, gdy wychodziłam z kina, uderzyła mnie ogromna cisza, jaka zapanowała podczas wyświetlenia napisów. I wydawałoby się, że czasem trzeba po prostu milczeć...żeby zachować pamięć, albo chociaż się nie ośmieszać. Człowiek, który napisał ten post, po prostu jest żenujący...Nie warto na to odpowiadać...
Milczenie w takich sytuacjach jest najlepszym wyjściem.


P.S. Przeraża mnie myśl, że tak myślących, jak Ty jest jeszcze więcej...

HollyGolightly

Skoro nie warto odpowiadać, to dlaczego to robisz??? Czy aby formułka: "nie warto nawet odpowiadać", powtarzana przez poprawnych politycznie niczym mantra, nie jest tylko zasłoną dymną mającą ukryć brak argumentów merytorycznych???

ocenił(a) film na 1
Alastorivs

Oczywiscie ze jest. Pieprzeni, niedouczeni liberałowie. W imię poprawności politycznej nie zauważą nawet, ze ktoś ich bije po mordzie.

Motorcycle_Boy

Najlawiej odwolac sie do slow mentora i zwalic wszystko na straszny bezduszyny liberalizm. Tobie tez radze poduczyc sie i poczytac czym jest (byl) liberalizm!!!

bassman

Kolega z UPRu??? Jeżeli tak to proszę podziękować tym wszystkim Tuskom, michnikom i reszcie parszywej hołoty, bo to przez nich słowo liberalizm kojarzy się, tak jak się kojarzy ze złodziejską prywatyzacją, zgnilizną moralną, promocją zboczeń seksualnych, antypatriotycznymi postawami etc.. To trochę jak ze swastyką- kiedyś był to ogółnoarysjki symbol słońca, ognia i szczecią, dziś jednak kojarzony jest niemal wyłącznie z hitleryzmem (przynajmniej w Europie). To samo stało się z liberalizmem- kiedyś był to Adam Smith, dziś adam michnik, robert biedroń, nie wspominając już o zachodnich "liberałach".

Alastorivs

To czy autor postu ma rację, czy nie to jedna kwestia. Drugą natomiast jest poziom wypowiedzi autora wątku, oburzającego się o zarzucanie mu antysemityzmu. Trudno się dziwić, że jego wypowiedzi wzbudzają sprzeciw u co bardziej wrażliwych, gdyż prezentuje on wyjątkową agresję werbalną( widoczną np. w określeniu Singera "oszczerczą świnią"). Taka postawa wyklucza jakąkolwiek merytoryczną dyskusję.I nie ma to nic wspólnego z political correct bądź jej brakiem, a raczej z nieumiejętnością prowadzenia logicznej rozmowy - na argumenty a nie na obraźliwe określenia.

maly_glod1

Odwracanie kota do góry ogonem..... Singer nie bierze udziału w tej dyskusji. Jest osobą trzecią i publiczną, a wygłaszając określone opinie na temat Narodu Polskiego, powinien się liczyć z takimi, a nie innymi określeniami ze strony Polaków. Natomiast ja pierwszy nie atakowałem dyskutantów mających odmienne zdanie. To ja sam zostałem zaatakowany przez niektórych w wulgarny i chamski sposób i dobrze wiesz, że nie chodzi mi tu taj tylko o zarzucanie mi "antysemityzmu"- który jest słowem- wytrychem, bez żadnego znaczenia.

Alastorivs

Twoja pierwsza wypowiedź ma wyraźnie atakujący charakter i nie dziw się, że właśnie tak została odebrana - stąd z kolei atak na Ciebie. Antysemityzm rzeczywiście bywa słowem - wytrychem, ale tak, jak Ty odwołujesz sie do pierwotnego znaczenia symbolu swastyki, tak można odwołać sie do słownikowego znaczenia tego wyrazu: czyli niechęci a prori do rasy semickiej.Wydaje się, że właśnie taką postawę reprezentujesz, okraszoną w dodatku przeświadczeniem o spiskowej teorii dziejów - wszystkiemu winni są "Żydzi, masoni i ....rowerzyści".Ubierasz to wszystko w dosyć agresywną formę, nie dziw się więc reakcjom innych.

Alastorivs

Ale historii to ty serio nie znasz...nie wiesz np, ze Stalin przed smiercia obsesyjnie sie bal zydow, ze czychaja na niego i jego zycie i kazal ich tak samo eksterminowac...wiec nie mow o tym co bylo wczesniej i co pasuje do twojej teorii tylko przyblizaj wszystkim cala prawde...

o reszcie sie nie wypowiadam, ale jakby sie doczepic w reszcie twoich wypowiedzi sa podobne niedopowiedzenia...bo przedstawiasz polprawdy jedynie.

Alastorivs

Chcialbym Cie dobrze zrozumiec. Wedlug Twojej teorii jezeli ktos zastrzeli druga osobe z pistoletu to mozna powiedziec, ze to pistolet zastrzelil ta osobe?

bassman

Eeee...hmmm...Czytam czytam i niedobrze mi się robi... :/
Mamy rozmawiać o filmie czy jakichś schizofrenicznych wypocinach pseudo-inteligentów, którzy wrzucając na forum swe "refleksje" chcą wyładować czasem swe frustracje i ogólne poczucie "niedocenienia"?
Lichość- marność- bylejakość... I to ma być forum traktujące o bądz co bądz sztuce(jaką jest film)?
Jest ładne słowo na określenie prezentowanych tu (niektórych) postaw- aberracja...aberracja Moi Drodzy.

ocenił(a) film na 1
montypyt22

No to jak sie nie podoba to wypad. Nikt Cie tu nie zapraszał. Kto chce niech czyta, kto nie chce niech nie czyta.
Tyle ze zawsze znajdzie sie jakaś cnotliwa panna, która z wyrazem wstrętu zaczyna marudzić ze to, ze tamto, ze nie na temat. Masz chyba z 300 tematów bezpośrednio dotyczących filmu - do wyboru do koloru. Ale nie, musisz ponarzekać akurat tutaj. Zwłaszcza ze sam nie napisałeś niczego sensownego, tylko skomlisz i lamentujesz.

Alastorivs

Fakt, że część kierownictwa NKWD było pochodzenia żydowskiego jest prawdziwy ale to jeszcze nic nie zmienia bo w każdej organizacji na świecie można sie doszukać kogoś o żydowskich korzeniach co jeszcze nie znaczy, że to żydzi mordowali naszych oficerów. Robili to sowieci, żydowskiego, chinskiego czy etopskiego pochodzenia? nie ważne, ważne ze sowieci

Alastorivs

Czy jesteś może słuchaczem Radio Marja??

emilkali

A ty czytelnikiem Gazety Koszernej przypadkiem???

Alastorivs

Po przeczytaniu Twoich wypowiedzi w innym wątku odwołuję posądzenie o antysemityzm sensu stricte. Jednak Twoja obsesja na punkcie Żydów ma jednak w sobie coś fanatycznego, nie sądzisz? Jak dla mnie dość "swoiście" pojmujesz patriotyzm............

ocenił(a) film na 5
Alastorivs

"Komuś bardzo zależy na skłóceniu Słowian, bo wiedzą, że zjednoczeni stanowilibyśmy potęgę mogącą przeciwstawić się zgniłym zachodnim "demokracjom" sterownym odgórnie przez koszerne media."

Wspólny, słowiański front, pewnie z Rosja na czele...? Panslawizm to nie jest nowa idea, ale chyba już dość przebrzmiała...
Potęga słowiańska...? Jakoś to pachnie Zadrugą i narodowym-socjalizmem...

hauser

Rozumiem, że wszystko, co nie jest zgodne z syjonistycznym imperializmem to narodowy socjalizm, tak???? Tylko gdzie u mnie w wypowiedzi był socjalizm, albo neopogaństwo, żeby rzucać hasłami w stylu Zadruga??? Za dużo gazetki koszernej i nigdy więcej- ulubionej gazetki simona moleke nije.

ocenił(a) film na 5
Alastorivs

Dobrze rozumiesz. To przecież oczywiste: każdy, kto się z nie zgadza z Twoimi rozbuchanymi ideami jast pokracznym sługusem zydowskiego imperializmu i zaślinionym czytelnikem polskojezycznej "GW".
Dla uzupełnienia, warto dodać, ze osobnicy ci charakteryzują się krogulczymi nosami, ślinotokiem i niedoczyszczonymi butami. Deprawują czyste rasowo, jasnowłose, słowiańskie dziewice i ohydnie jedzie od nich czosnkiem.
Hej, kto Polak... Już mi tu budować Słowiańską Potęgę!

hauser

Nie ma co ironizować i wypisywać wcale nie śmiesznych, bo oklepanych i nie oryginalnych tekstów. To jedynie wybieg, żeby ukryć brak argumentów merytorycznych. Nadal czekam na odpowiedź na moje pytanie: w którym miejscu propagowałem socjalizm lub neopogaństwo???

ocenił(a) film na 5
Alastorivs

"za dużo gazetki koszernej i nigdy więcej"...
Dzięki Mistrzu za pokaz merytorycznej dyskusji. Chylę czoła przed Twym wyrafinowaną estetyką.
Nie "socjalizm" ale "narodowy socjalizm" - czy propagowałeś nie wiem, bo nie wczytywałem się w Twoje rozłożyste elaboraty. Co do Zadrugi raczej chodzilo mi o mistycyzm slowiański, dość podobny do nordyckich mitow rasowych.
Pisałem o swoich skojarzeniach wynikających z Twoich przemyśleń: syjonistyczne spiski, żydowskie pachołki rozczytane z GW, naród polski na kolanach, panslawistyczne ciągoty impregnowane całkowicie od realiów politycznych, Słowiańska Siła... Wszystko to razem tworzy pigułę dość trudna do przełknięcia. I chyba niezbyt zdrową.

hauser

Socjalizm to socjalizm. Jak nie wiesz to się nie odzywaj i nie zarzucaj mi czegoś, jak nie masz pojęcia, czy mam coś z tym wspólnego. Bycie dumnym ze swoich słowiańskich korzeni nie jest automatycznie powiązane z propagowaniem pogaństwa, czym w głównej mierze zajmuje się Zadruga.

ocenił(a) film na 5
Alastorivs

Socjalizm to socjalizm...? O. Naprawdę mocne.
PS. Przy okazji: przeczytaj dokładnie moje posty i sprawdź, gdzie piszę wprost, ze propagujesz "pogaństwo"...

hauser

<<Nie "socjalizm" ale "narodowy socjalizm" >> O, naprawdę mocne. Nie pisałem, że zarzucałeś mi wprost, ale, że przyrównałeś moje poglądy do tych prezentowanych przez Zadrugę, a to organizacja neopogańska.

ocenił(a) film na 5
Alastorivs

Jeśli jest Ci wszystko jedno, czy chodzi o socjalizm czy też o narodowy socjalizm... trudno, ale rozsądne to nie jest. Ja dostrzegam różnicę, bo jest ona dość wyraźna.
"Co do Zadrugi raczej chodziło mi o mistycyzm słowiański, dość podobny do nordyckich mitów rasowych"
To moje słowa i odnoszą sie wprost do głoszonych przez ciebie podniosłych haseł.

hauser

Wszystko jedno, bo socjalizm to doktryna potępiona przez Święty Kościół katolicki i jej wyznawcy pójdą do piekła, bez względu na to o jaki socjalizm chodzi. Socjalizm to zaprzeczenie Boskiego ładu, oraz wolności osobistej.

Alastorivs

Widac, ze jako goracy oredownik czerwonej kacapskiej holoty probujesz ich bronic jak tylko mozesz. A moze sam wywodzisz sie od tego ruskiego scierwa, co? Na pewno.
Maly, zalosny komuszku.

you_gonna_get_raped

Przyzwyczaiłem się do tego, że każda krytyka żydostwa pociąga za sobą oskarżenia o nazizm, ale, żeby o komunizm???? Sam jesteś ścierwem i trollem, bo w każdym temacie gdzie się pojawisz, nie ważne czego by dotyczył, obrażasz tylko ludzi. Żałosne.

użytkownik usunięty
Alastorivs

Obaj macie nachrzanione we łbie.

Alastorivs

prowokowanie i obrazanie innych to akurat twoj specjalizacja. ale nie martw sie, jakos cie przeczekamy. tak samo jak przeczekalismy was juz wczesniej, ty czerwona komusza szmato.

you_gonna_get_raped

Jeżeli ktoś osobą o moich poglądach uważa za komucha to znaczy, że jest osobą chorą psychicznie, albo trollem. Może też być jednym i drugim. Innej opcji nie ma. Obraza uczyniona przez osobę niehonorową nie jest dla mnie nawet obrazą, to po prostu jest śmieszne do pewnego moentu, później żałosne. W innym temacie nazwałeś mnie komuchem, bo skrytykowałem faszyzm. Na prawdę zabawne.

Alastorivs

teraz juz nie masz co sie usprawiedliwiac, ty czerwony troglodyto. to, ze trollujesz gdzie tylko mozesz, zeby zwrocic na siebie uwage widac golym okiem, nawet w tym watku. rowniez w tym watku widac, jak bronisz kacapow - czyli komuszej holoty, ktora powinno sie wybic co do jednego. Kto inny poza takim parszywym komuchem jak ty mialby w tym interes?
jestes zalosny. idz pomodlic sie do swojego idola - towarzysza wlodzimierza iljicza lenina. bedziesz mogl sobie wyobrazac jak robisz mu dobrze podczas parady gejow maszerujacej razem z komuchami.

Alastorivs

A ja pana popieram panie Alastorivs. I trzeba się pogodzić z tym że tacy jak my zawsze będą nazywani antysemitami, ale szczerze mówiąc już mi to nie przeszkadza, choć nie uważam się za antysemitkę. Nie chcę nikomu robić krzywdy, ale sama też mam prawo do tego, żeby nie być krzywdzoną. To co dzieje się dziś w naszym "wolnym" kraju to po prostu paranoja. Jestem z Białegostoku, więc mam niedaleko do Tykocina, gdzie jest słynna już synagoga. Każdego roku zmierzają tam pełne autokary ludzi Żydowskiego pochodzenia z całego świata. Nie raz słyszałam od nich, że to my Polacy jesteśmy winni śmierci tysięcy Żydów, ale oni dobrodusznie nam wybaczyli. Nie mówię że wszyscy tak uważają, nie, ale takie głosy wciąż daje się słyszeć i to o zgrozo w większości i mówią o tym otwarcie. Jak słyszę coś takiego to krew mnie zalewa. Moja babcia, która jest teraz sędziwą staruszką (i niech żyje jak najdłużej) nie raz opowiadała, jak udzielała pomocy pewnej Żydówce z dwójką dzieci, ryzykując własne życie. Takich ludzi było tysiące i tysiące Żydów żyje dzięki naszym babciom i dziadkom i choćby przez wzgląd na nich ludzie miejcie trochę własnej godności i odwagi żeby mówić nie takim oskarżeniom jak te powyżej. Nie mówię tego bo gdzieś tak przeczytałam, ale wiem z własnego doświadczenia. Znam osobiście kilku Żydów na różnych stanowiskach. Jakoś los skrzyżował nasze drogi i muszę powiedzieć, choć daleka jestem od wszelkich uogólnień, że to ludzie bezwzględni, wykupują Polskie firmy, odbierają pracę Polakom i część z nich otwarcie mówi, że to nas zniszczy. Tak więc, to nie jest tak że my ich nienawidzimy, ale oni nienawidzą nas. Za to, że ratowaliśmy im życie, dają na nagrodę "Sprawiedliwi wśród narodów świata". To tak jakby chcieli się usprawiedliwić, rzucają nam ochłap, a nie o to chodzi. Fajnie odznaczenia są potrzebne, pomagają pamiętać, ale chodzi o odrobinę wdzięczności, serdeczności, PRAWDY. A prawda jest taka, że nie dość że nie możemy "atakować" to nawet nie wolno nam się bronić. To z góry stracona pozycja. Każda próba obrony, wypowiedzenia się to od razu ANTYSEMITYZM co z resztą widać na forum.
Ludzie proszę przejrzyjcie na oczy. Jesteście Polakami dumnymi ze swojej historii (mam nadzieję, bo mamy z czego być dumni), nie pozwólcie mediom wpajać sobie, że Polacy=antysemici, i że trzeba z tym walczyć. Miejcie swoją godność i uwierzcie w siebie że mamy prawo do PRAWDY, do tego żeby nie nazywano nas mordercami, antysemitami.
Komuś bardzo zależy żeby nas Polaków podzielić, bo z tego co widzę, to ci którzy uważają się za sprawiedliwych i dobrych, za tych którzy bronią Żydów, gotowi są walczyć z takimi ludźmi jak ja, a przecież mówię w naszym wspólnym interesie. Nie dajmy sobą pomiatać.
I jak chcecie nazywajcie mnie antysemitką, to już nie ma znaczenia, to tylko słowo, ja się tak nie czuję, mam też kolegę pochodzenia Żydowskiego, którego przyjaźń bardzo sobie cenię i o dziwo on podziela moje zdanie, że coś tu jest nie tak, że Polacy gdzieś się pogubili i zapomnieli co to godność. Sami wyciągnijcie wnioski... Tylko ja już nie mogę siedzieć cicho i patrzeć jak moja babcia płacze patrząc na to co dzieje się z młodymi ludźmi, z Prawdą i ich Godnością, za którą jej koledzy i koleżanki poświęcali lata swojej młodości i swoje życie...

Alastorivs

Racja, żydzi są odpowiedzialni także za wyginięcie życia na Marsie i fakt, że głęboko wycięte strigni od jakiegoś czasu nie pasują już na Twoją dziewczynę. Tyle, że nie odkryłeś tu niczego nowego. Bo przecież każdy Polak o tym wie a poza tym prężne, młode polskie ziarno już rośnie, by z pieśnią na ustach zgnieść wrażę plemię koszernego prześladowcy :>

ocenił(a) film na 10
Alastorivs

Zrobili to Ruskie ty idioto antysemicki co ty masz z tej histy?! to ja nie wiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones