PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 032
oceny
6,8 10 1 222032
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Nie ogarniam czemu ten film ma tak niską ocenę? To oceniają polacy, więc chociażby z patriotyzmu to powino być inaczej... :/

ocenił(a) film na 4
lolface

Bo co można powiedzieć o filmie, który samemu nie powiedział nic? "Katyń" różni się od tych wszystkich metalowych pomników tylko tym, że ma aktorów i można go wyświetlać w kinie.

freakingduffy

Obstawiałabym, że pomniki są jednak marmurowe:)

ocenił(a) film na 4
littlelotte52996

W takim razie "marmurowych pomników". Ale wydawało mi się że można je jeszcze robić z brązu.

ocenił(a) film na 10
freakingduffy

smuci mnie fakt że tak wielu ludzi cierpi na brak serca i bezmyślność.....

ocenił(a) film na 3
pan_cogito14

a gdzie tu brak serca i bezmyślność? czy film powinien być wysoko oceniany ze względu na poruszaną tematykę chociaż obiektywnie patrząc jest szmirą? to teraz bardzo prosto nakręcić "dobry" film. wziąc na tapetę patriotyczny temat, zrealizować go byle jak i kazać się cieszyć.

pan_cogito14

No mnie też

lolface

Dawanie dobrych not z samego patriotyzmu trąci ignorancją wobec kina i głupotą :/ Jeśli film nawet historyczny jest kiepski to tak należy go ocenić.

ocenił(a) film na 1
pixi222

Całkowicie się zgadzam. Ten film jest słaby i to nie ma nic wspólnego z patryiotyzmem. Żal patrzeć na te kolejne wypociny wojenne- tak kiepskiego rezysera. Oglądałem to coś wczoraj w tv- i już wiem dlaczego nie płacę abonamentru - nie będę wspierał takich gniotów! Niech płacą polscy fani Andersa Brevika :)

ocenił(a) film na 8
sawa55

Sam jesteś gniot - jak nie masz żadnych konkretnych argumentów - przeciw temu filmowi, to lepiej nie zabieraj głosu.
ps. nie wiem co wy macie do tego filmu. chyba się nie znacie

ocenił(a) film na 3
raf_filmweb

Czyli jak komuś się film nie podoba to znaczy że się nie zna?

Powiem ci w kilku słowach co mamy do tego filmu - jest tak sztuczny, naiwny i patetyczny że ciężko go strawić. Wszyscy nie mają żadnego życia tylko ciągle gadają o "sprawie". Fabuła jest tragicznie głupia. Sam początek filmu - wybuchła wojna a żona zawodowego żołnierza idzie z córeczką poszukać męża na front bo się stęskniła.

Ten film to po prostu pomnik, nie ma tam ludzi tylko żywe pomniki.

ocenił(a) film na 6
lolface

Bo tu się ocenia film. A film to nie tylko dobór tematyki, ale też cała masa innych rzeczy. Dobrze, że taki film powstał, ale mógł być o wiele lepiej wykonany.

PS Dziwne jest powoływanie się na patriotyzm pisząc w tym samym zdaniu "Polacy" małą literą.

ocenił(a) film na 6
lolface

Z patriotyzmu to się powinno pisać Polacy, a nie dawać dobre oceny jakiemuś nudnawemu filmidłu.

ocenił(a) film na 2
lolface

Z tego co wiem to jeszcze nie jest strona patriota.pl tylko filmweb.pl.

ocenił(a) film na 10
doris1997

......durnie

ocenił(a) film na 2
pan_cogito14

Człowieczku, nie nazywaj durniem kogoś kto po prostu nie bawi się w ślepe podążanie za patriotyzmem.

ocenił(a) film na 3
pan_cogito14

hehe, to ma być wypowiedź patrioty czy antypatrioty? ja bym obstawiał na tego drugiego bo jeżeli patriotą ma być osoba stosująca inwektywy i ataki personalne oraz emocjonalną argumentację to ja nie chcę aby mnie nazywano patriotą.

ocenił(a) film na 10
lolface

oceniają tak nisko bo dzisiaj modnie jest podważać takie wartości jak patriotyzm - nie tylko podważać ale np. kojarzyć z faszyzmem ;) co już skrajnym debilizmem i niegodziwością obrażającą tych wszystkich którzy ponosili ogromne ofiary w imię naszej wolności...niestety ,,dzieci palikota'' tego nie rozumieją bo są ograniczone i pozbawione elementarnej wyobraźni.....ich wrażliwość czysto ludzka również pozostawia wiele do życzenia niestety

ocenił(a) film na 2
pan_cogito14

pan_cogito14 (od wieku?) bardzo trafnie zastosował piękną literacką formę uśmieszku w niezwykle właściwym miejscu. (wszystkie uśmieszki koło słowa faszyzm :) są zresztą jak najbardziej na miejscu.
Oczywiście wypowiadanie się o filmie, którego się nie widziało też powinno być okraszone brawami. Ale oczywiście, bardzo chce waćpan go zobaczyć wg swoich wpisów na profilu.
pozdrawiam Pana panie cogito ... 14

ocenił(a) film na 2
skujgad

już pomijając pana_14, to naprawdę wstyd, żeby z takiego tematu zrobić tak słaby film.

ocenił(a) film na 10
skujgad

widziałem ten film skujgad ;)))))) ;) ;) skujgad ;)

pan_cogito14

SEX WE AR !!!!

ocenił(a) film na 3
pan_cogito14

Heh to jest tzw patriotyczny szantaż. Krytykujesz ten film to kpisz z patriotyzmu. Sprytny, jednak niestety pozamerytoryczny sposób odpierania krytyki. Jeżeli uważa ktoś że film jest słaby to ma nabrac wody w usta tylko dlatego że porusza taki a nie inny temat? Ludzie, co jest z wami? Czy naprawdę wystarczy rzucić filmowy ochłap o patriotycznej tematyce aby go podziwiać?

A oskarżenia o obrażanie ofiar to już naprawdę cios poniżej pasa, prymitywna zagrywka emocjonalna. Powiem ci tak - ty sobie mordy ofiarami nie wycieraj dla obrony filmu który jest po prostu słaby. To że ktoś krytykuje gniota nie znaczy że obraża ofiary zbrodni

ocenił(a) film na 4
pan_cogito14

"Patriotyzm jest rodzajem religii; jest jajkiem, z którego wylęgają się wojny." Henri de Maupassant
"Patriotyzm jest cechą ludzi ziejących nienawiścią" Oscar Wilde
"Patriotyzm to przekonanie o tym, że jakiś kraj jest lepszy od innych dlatego, że ja się w nim urodziłem." George Bernard Shaw
"Patriotyzm zaciemnia historię." Johann Wolfgang Goethe

ocenił(a) film na 4
pan_cogito14

ps:a film jest plaski, nudny, patetyczny...i nie jest wazne czego dotyczy, ocene daje sie za caloksztalt a nie za tematyke.

ocenił(a) film na 6
lolface

patriotyzm patriotyzmem a film filmem. To, że jestem Polką nie znaczy, że mam oceniać ten film na 10. Mógł on być lepiej zrobiony, ale nie udało się, trudno..

ocenił(a) film na 3
Angella49

Popieram. Cały film oglądałem znudzony. Akcja w tym filmie dzieje się przez raptem 5min. Przez cały film tylko gadają i gadają...

lolface

Bo to film z cyklu: "Jak mówił mistrz Wajda, spoko szkoły przyjdą" co trafnie opisał to w jednym ze skeczy kabaret Limo.

ocenił(a) film na 3
lolface

Z patriotyzmu to ja się nie zgadzam aby kręcić o takiej tematyce takie gnioty i oczekiwać oklasków tylko dlatego że mają taką a nie inną tematykę.

ocenił(a) film na 10
lolface

Pewnie lewactwo PO w większości ocenia, albo ludziska z bolszewickimi korzeniami, albo żydowskimi czy niemieckimi - to wszystko wyjaśnia. Jest też inna możliwość, ludzie bez gustu. Przecież przynajmniej 8/10 powinien mieć!!! pozdrawiam prawdziwych Polaków i patriotów!

ocenił(a) film na 5
2008einstein2009

Nie wiem, czy trollujesz, ale bardzo chciałabym w to wierzyć. Jeśli jednak mam traktować Twą wypowiedź serio, to jest mi Ciebie autentycznie żal. Ciekawi mnie, co dla Ciebie znaczy bycie "patriotą" i "prawdziwym Polakiem", choć niestety domyślam się. Przykra sprawa.

ocenił(a) film na 10
one_fifty_five

To czyli masz korzenie niemieckie, żydowskie lub ruskie... więc nie jesteś ani patriotą ani tym bardziej prawdziwym Polakiem.

ocenił(a) film na 5
2008einstein2009

;_; oprócz tego wszyscy na filmwebie są cyklistami, pederastami, filatelistami i nie kochają mateczki przenajświntrzej :(

ocenił(a) film na 4
lolface

Problem z tego typu filmami polega właśnie na tym, że są skazane na sukces. Dlaczego? Film nie zaprezentował sobą w zasadzie nic wartego uwagi, scenariusz jest źle napisany, nie ma w zasadzie żadnej skupionej wokół trzech aktów historii, montaż jeszcze pogarsza sprawę, opowieść jest rozbita, nie śledzi uważnie żadnego z wątków. Aktorzy to manekiny, nie starają się nadać swoim bohaterom realizmu lub jakiegokolwiek życia, to kukły ubrane w kwestie i automatyczne emocje, nie przypominają prawdziwych ludzi. Jeśli coś zasługuje na uwagę, to z pewnością dobre zdjęcia w jakości 4K- i to w zasadzie wszystko, co mnie dziwi, bo zważywszy na fakt, ze mieliśmy do dyspozycji świetną ekipę, mogłoby powstać naprawdę epokowe dzieło.

Główne uwagi dotyczące go filmu:
1. Chaotyczny scenariusz.
2. Nierealni bohaterowie.
3. Historia nie prowadzi porządnie żadnego z wątków.
4. Montaż z zaburzeniami chronologii to bardzo trudny montaż i tutaj temu nie podołano.
5. Ale to filmu ze słowem "Katyń" w tytule, więc należy go wielbić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones