PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 032
oceny
6,8 10 1 222032
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Podoba mi się to,że ukazuje losy nie tylko samych oficerów ,ale ich rodzin,że ukazuje różne
postawy ludzkie wobec nowego ustroju i stosunek komunistycznych władz do AKowców po
II wojnie światowej ,dwie wersje na temat zbrodni w Katyniu - hitlerowską i sowiecką,jakie
przedstawiano rodzinom ,presję ,jaką komuniści wywierali na rodzinach oficerów
zamordowanych w Katyniu,aby milczeli i aby wmówić im fałszywą wersję na temat wydarzeń
w Katyniu,ostatnie miesiące życia oficerów w obozie jenieckim,to ,że źródłem wiedzy o ich
losach dla jednej z rodzin były notatki z kalendarza jednego z oficerów i sposób ukazania,jak ich
mordowano oraz to,że sceny te umieszczono na końcu filmu,aby ostatecznie uzmysłowić
widzowi,że to zamordowani są w tym filmie najważniejsi i że to hołd dla nich. Podoba mi się to,że ten film
nie jest stereotypowy i jest przekrojem przez II wojnę światową i lata tuż po wojnie , uchwycił
najistotniejsze historyczne fakty,nie pomijając hitlerowskiej okupacji i ich zbrodni ( wspomniane
jest o śmierci męża jednej z kobiet w obozie pracy),a jednocześnie ma ciekawą fabułę .Bardzo
dobrze,że nie jest typowym historycznym filmem ,a dramatem na tle wydarzeń historycznych.

Nie wiem czy to istotne, ale byłem na tym filmie za czasów studiów z kumplem i dwiema koleżankami. Ot seans, dramat, wzruszenie, może coś z tego będzie dla nas, wiadomo. Nie jestem jakoś bardzo uczuciowy ale to co się zdarzyło po filmie, nie byłem dotąd świadkiem czegoś takiego. Koniec filmu, napisy - nikt nie wstaje, zupełna cisza, wszyscy siedzą. Napisy się skończyły i dopiero wszyscy wstają, bez słowa, wychodzą z kina. My tak samo, choć nie wiem dlaczego nikt nic nie mówi. Ludzie się zaczęli rozchodzić, każdy w swoim kierunku, my do tramwaju. Dojechaliśmy, każdy na swój przystanek i rozeszliśmy się bez słowa. Wśród widzów widziałem panienki uwieszone na dresach 2x2m, inteligentów w sweterkach i całą masę innych zwyczajnych, każdy milczał. Coś jest w tym filmie. Mnie poruszył, jechałem do domu nie wiedząc jak się nazywam.

ocenił(a) film na 7
Guziec86

Do tego muzyka,która zgrywa się z emocjami i powstaje coś co ciężko opisać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones