PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 027
ocen
6,8 10 1 222027
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Oglądałem ten film kilka razy i dzisiaj w lewym uchu "świszczy" mi on od 9 rano na KINO POLSKA poprzecinany reklamami o " wpierda..aniu" snickersów" . Zawsze kiedy wracam do jakiegoś filmu zaglądam do wypowiedzi w dyskusjach. Większość jest porażająca bo dotyczy nienawiści skierowanej w jedną lub drugą stronę w stylu "nienawidzę ruskich", a "Adolf to był lepszy"... Cóż oceniłem ten film na 8 ale zdecydowanie obniżę mu dzisiaj ocenę do 7 bo tak jak większość oglądaczy pokierowały mną silne emocje. Te emocje też udzieliły się Wajdzie przy jego tworzeniu, który patrzy na historię stronniczo. Nie dotyczy to samej zbrodni katyńskiej. Ale szufladkowania ludzi m.in. armii ludowej: "spóźniłem się do Andersa" skierowania odczuć Polaków na zawężony tor nienawiści nie tylko względem systemu komunistycznego. Pamiętać należy jedno to "Ludzie ludziom zgotowali ten los". Ja czuję raczej dzisiaj obrzydzenie do ludzkiej rasy? Trudno powiedzieć. Zaraz przełączę na NATGEOWILD. Tam się zabija żeby się nażreć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones