PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6612}

Johnny poszedł na wojnę

Johnny Got His Gun
8,0 8 150
ocen
8,0 10 1 8150
8,0 5
ocen krytyków
Johnny poszedł na wojnę
powrót do forum filmu Johnny poszedł na wojnę

Jest to mój "ulubiony" (jakoś nie pasuje to słowo) film.
Najbardziej przerażający i wstrząsający. Chodzi o inny rodzaj przerażenia niż przy horrorach i thrillerach...
Piszę to z perspektywy osoby, która żywo jest przejęta faktem, że na świecie tyle wojen i która jest mniej więcej świadoma, jak ten biznes się na świecie kręci.
Może właśnie dlatego film tak mną wstrząsnął. Ludzie którzy mają takie tematy w ... może się zanudzą.
Chciałoby się napisać "takie filmy powinni puszczać w szkołach", ale wiadomo, jak to w rzeczywistości wygląda.
Polecajcie znajomym żołnierzom i wszystkim "patriotom", którym wystarczy przed mordą pomachać flagą, żeby się ładowali w kamasze.
Kilka scen naprawdę genialnych.
Oglądałem ten film wielokrotnie i za każdym razem dostrzegałem coś, co mi wcześniej umknęło.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się. Innym filmem, który mocno mną potrząsnął to czeski (właściwie czechosłowacki) "Palacz zwłok". Jeżeli nie widziałeś to polecam.

ocenił(a) film na 9
Sanderus

Ale zostańmy w temacie wojny. Oprócz tego Ognie Polne i Idź i patrz z bardzo mocnych się kłaniają.

ocenił(a) film na 10
None200

No "Palacz zwłok" nawiązuje do wojny. Może nie bezpośrednie, ale wyraźnie.

ocenił(a) film na 9
Sanderus

Nie, to film o chorej ideologii i pomieszaniu zmysłów ;)

ocenił(a) film na 10
None200

Oczywiście że tak. Mnie chodzi tylko o nawiązanie w domyśle.

ocenił(a) film na 10

Zastanawiałam się, czy wypada dodawać to do ulubionych, ale w końcu dodałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones