PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35185}

Idź i patrz

Idi i smotri
8,2 19 051
ocen
8,2 10 1 19051
8,7 15
ocen krytyków
Idź i patrz
powrót do forum filmu Idź i patrz

Film bardzo wymowny, lecz także często wymuszony i wymęczony. Owszem, okupacja Białoruskich terenów przez nazistów była piekłem i rozszarpała dzieciństwo tego chłopca na strzępy. Nie można obrazowi odmówić autentyczności z dodatkiem semiotyki. Można jednak zauważyć pewne uchybienia. Po pierwsze rozwlekłość, po drugie: chaos i nieład w poszczególnych scenach (eksterminacja wioski). Wojenna groza? Tylko do momentu na wysepce. Powinna być odczuwalna przez całą projekcję. Film oczywiście warto zobaczyć. Jednakże do arcydzieło trochę mu jednak brakuje. Subiektywna opinia.

ocenił(a) film na 9
crusing24

A spodziewałeś się, że eskterminacja wioski dokonywana będzie w porządku i ładzie?

W drugiej części filmu nie dostrzegłeś "wojennej grozy"?

Ciekawa ta opinia :)

ocenił(a) film na 7
goodfiles26

Liczyłem na to, ze będzie to pokazane w bardziej składny i spójny sposób. Chaos realizacyjny w tym momencie spowodował, że dramatyzm czy też GROZA WOJNY (jeżeli nie wojenna groza) gdzieś się ulotniły.. Najlepsze sceny w tym filmie moim zdaniem nastąpiły w połowie pierwszej części (bombardowanie lasu i ucieczka Flory z Głaszą na wysepkę po widoku zwłok rodziców chłopca). Tutaj naprawdę doświadczamy odczuć o których wspomniałem wcześniej.

ocenił(a) film na 9
crusing24

jeśli potrzebujesz składnego opisu to masz go w amerykańskich filmach, nic do amerykańskich filmów zresztą nie mam, ten chaos to jedna z mocniejszych stron tego filmu, a scena z paleniem wioski genialna, właśnie przez ten chaos - właśnie taka forma prezentacji ten sceny jest wedle mnie najbardziej rzeczywista.

crusing24

Zgadza się.Poza tym opony wytarte.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones