PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31689}

Cena strachu

Le salaire de la peur
7,9 8 125
ocen
7,9 10 1 8125
8,1 13
ocen krytyków
Cena strachu
powrót do forum filmu Cena strachu

Dlaczego ten film ze średnia ocen 7.9 jest dopiero na 1330miejscu na liście filmów, podczas gdy miernoty pokroju np. "jesteś bogiem" i średnia ocen 7.8 sa na 330???
Skąd ta rozbieżność - albo średnia coś oznacza w tym serwisie albo nie??!!

ocenił(a) film na 9
1980kali

Bo to średnie arytmetyczne a o miejscu w rankingu decyduje średnia ważona.

ocenił(a) film na 9
SU46

A od czego jest niby zależna ta średnia ważona? Rozumiem, że czyjeś (czyje?) głosy ważą więcej (dlaczego? I o ile?) niż głosy innych uczestników. Czy ja to rozumiem całkiem opacznie? To prosze o wyjaśnienie.

ocenił(a) film na 9
metropolis

Głosy wszystkich użytkowników mają taką samą wagę (niestety). Po prostu we wzorze stosowanym przez FW do stworzenia rankingu filmów (http://www.filmweb.pl/rankings/film/world - na samym dole strony) większą wagę, czyli większy wpływ na średnią "rankingową" ma ilość oddanych głosów na film niż średnia arytmetyczna tych głosów. Dlatego też w rankingu wyżej jest "Jesteś Bogiem" (45 tysięcy głosów), niż mająca wyższą średnią arytmetyczną "Cena strachu" (niecałe 3 tysiące).

ocenił(a) film na 9
SU46

O.K. - всё понял! Narzuca się jednakowóż pytanie o sens takowych rankingów. To znaczy (tak, jak ja to widzę) mamy tutaj w zasadzie ranking popularności (sprzedawalności) filmów, co nie ma wiele wspólnego (w każdym razie nie musi mieć) z rankingiem tych filmów jakości. Z drugiej strony, jak znam życie, zaraz sie ktoś MNIE spyta, jak taki ranking zorganizować, żeby było lepiej. No to ja z góry odpowiadam, że też nie wiem. :o(
Ach, life is hard and full of zasadzkas...
PS. "Cenę strachu" widziałem ostatnio też w miarę dawno temu, ale oglądałem ten film minimum cztery razy. I jeszcze oglądnę, jak będę miał okazję!

ocenił(a) film na 9
metropolis

Wszystkie filmwebowe ranking ssą, krótko mówiąc. A co zrobić żeby były znośniejsze? Chyba po prostu nie zwracać na nie uwagi, bo tak jak piszesz, nie mają wiele wspólnego z jakością filmów.
Są pewne kroki, które można by przedsięwziąć w celu lepszej organizacji rankingów (choćby ograniczyć wpływ na średnią ocenę głosów użytkowników nieaktywnych od dawna, tych z tylko kilkoma oddanymi głosami, że już nie wspomnę o multikontach z tylko jednym oddanym głosem, tych, którzy nie używają pełnej skali ocen itd.) ale bardzo wątpię, by FW się na takie rozwiązania zdecydował.
"Ceny strachu" nie widziałem i bardzo nad tym ubolewam.

ocenił(a) film na 10
metropolis

Najlepiej jakby w rankingu filmowym była osobno klasyka, to wtedy by bardziej godne uwagi filmy byłyby bardziej zauważalne a tak giną w śród współczesnych produkcji. A tak nawet najwybitniejszy film jest niedostrzegalny dla grona użytkowników portalu, a tzw. hity są w czołówce, które za jakiś okres będę i tak przebite przez jeszcze kolejne filmy. Większość ogląda raczej filmy nowe i na nie głosuje poza nielicznymi wyjątkami. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
dariusz_1456

Podzielam opinię. Tę strategię zastosowano przy porządkowaniu recenzji użytkowników (http://www.filmweb.pl/user/reviews) - osobno: premiery, filmy z ostatniej dekady oraz klasyczne.

Chociaż, prawdę powiedziawszy, przy wyborze filmu i tak nie kieruję się rankingami. Filmografia aktora + oceny znajomych to podstawowe kryteria.

ocenił(a) film na 10
magmos

Cześć.
Dobrze, że ktoś podziela moją opinię, ale na te sprawy nic nie możemy poradzić.
Osobiście to nie korzystam z żadnych rankingów popularności, podsumowań itp., ale pośród współczesnej tandety
to naprawdę trudno coś wybrać i stąd oglądam przeważnie starsze filmy.

ocenił(a) film na 8
dariusz_1456

O, to podobnie jak ja! Uwielbiam starsze produkcje włoskie i francuskie, dlatego też staram się oglądać wszystko, co wpadnie mi w ręce. Jeśli zaś chodzi o najnowsze filmy - zerkam czasem na stronę kina studyjnego w moim mieście i patrzę, co aktualnie wyświetlają. Jak do tej pory jeszcze się nie zawiodłam :)

ocenił(a) film na 6
dariusz_1456

Nie zgadzam się absolutnie, że filmy współczesne to tylko tandeta. Absolutnie NIE. trzeba po prostu uważniej czytać opisy, trzeba szukać wg swojego gustu, ale ja znajduję wiele i to takze w polskim kinie współczesnym począwszy od Rewersu i Dnia świra przez Salę samobójców, Wszystko będzie dobrze czy Moja krew i wiele wiele innych. A to tylko w zakresie polskiego kina.

metropolis

Bierz również po uwagę, że na początku na "Jesteś Bogiem" poszło tzw. fanostwo polskiej pseudo muzyki zwanej hip hopem i to oni głosowali ( mimo tego, ze czasami filmu nie pamiętają, tak byli ujarani i naj...bani). Teraz to się będzie zmieniać, zresztą już się zmienia, oceny spadają... Osobiście czekam na premierę DVD i wtedy w zaciszu mego domostwa upale się skrętem, walnę sztakana, a potem obejrzę i ocenię :) Cenę strachu oglądałem bardzo dawno temu i utkwiła mi mocno w pamięci, muszę tą Cenę jeszcze raz obejrzeć, chyba tylko po to żeby utwierdzić się w przekonaniu, że polska kinematografia 21 wieku nawet się nie ociera o tą francuską z 1953 roku.

ocenił(a) film na 6
blazej_2

Jesteś Bogiem oglądałam na trzeźwo i nie byłam "ujarana". Film mi się bardzo podobał. Więc co to Twoim zdaniem znawcy może znaczyc ? Dlaczego Ty w zaciszu Twego domostwa musisz ten film oglądac upalony skrętem ? Może w Tobie jest jakiś problem ? ;)

1980kali

wyobraź sobie że dany film ma 9 przy 100 głosach a inny ma 8 przy 20 tysiącach głosów.Który twoim zdaniem jest wyzej?

maciekb80

wystarczy, że do rankingu nie łapią się filmy mające bodajże poniżej 1000 głosów, po co dalej kombinować? ew podwyższych trochę próg i zostawić samą arytmetyczną

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones