Maja Komorowska

Maria Janina Maja Komorowska-Tyszkiewicz

8,0
9 166 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maja Komorowska

Szlag mnie trafia, gdy widzę,że "aktor" pokroju p. C. Pazury ma ocenę zbliżoną do prawdziwiej artystki. No, ale cóż liczy się tandeta i taniocha.

czyzak_007

Jeżeli według Ciebie Pazura to tandeta , to gratuluję ... Uważam , że Twoja ulubiona artystka gra przesadnie teatralnie i sztucznie jak w wyższym poście

Patruell

Ja tam zdania nie zmienię. Może polega to na tym, że ja dostrzegam w jej grze coś, czego Ty nie dostrzegasz, a w przypadku p. Pazury jest vice versa. Nie przepadam za panem Pazurą, Komorowską bardzo lubię. Ale jak to mówią, gdybyśmy wszystkich lubili tak samo, to chodzilibyśmy w maoistowskich mundurkach. To jest moja opinia i mam do niej prawo. Pozdrawiam :P

czyzak_007

oczywiście .... ja tego nie neguję , ale proszę Cię , o nie porównywanie Pazury do tandety ! :) ... Dla mnie to jeden[jak nie najlepszy]Polski aktor komediowy i komik... a Maja Komorowska - niczym mne nie zachwyca ... Cóż trudno , mam nadzieję , że przekonasz się do Czarka Pazury ... Pozdrawiam !

Patruell

Muszę poprzeć założyciela tego tematu. Maja Komorowska zagrała w filmach ambitnych,Pan Pzura zagrał ...może bez komentarza.Niestety,potworki typu Kiler,Chłopaki nie płaczą,nędzne polsatowskie seriale zawsze będą miały przewagę nad Bilansem Kwartalnym,Cwałem czy Lawą.Na mnie Maja Komorowska zrobiła piorunujące wrażenie w Dekalogi 1.Warto w ocenie tej postaci wsiąść pod uwagę to co zrobiła dla innych ludzi jak zwykły człowiek,a zrobiła wiele.

thanau

A ja to bym tak ujęła, do p.Komorowskiej trzeba dojrzeć a z Pazury Cezarego wyrasta się.I faktycznie porównywanie tych dwuch osób ,według mnie jest co nieco obražliwe dla tej pierwszej.

Patruell

Popieram. Pazura jakby tam w Kilerze nie zagrał i tak dalej (bo zdarza mu się dobra rola) - jest tandetą. Próbuje naśladować Carreya, czy Bóg wie co jeszcze. Te jego monologi kabaretowe... Taniocha dla bardzo niewybrednych mas niestety.

Natomiast aktorzy pokroju Mai Komorowskiej, to zdecydowanie inna półka. Wyższa oczywiście.

Zygfryd666

W obronie Pazury.
Pazura nie gra tylko ról komediowych np. Aniołek, Kroll, Psy, Psy 2 - ostatnia krew, Tato, Balanga, Pogranicze w ogniu, TRZY KOLORY - BIAŁY, UPROWADZENIE AGATY, Dzieci i ryby, słodko-gorzki, Kuchnia Polska, 1968 Szczęśliwego nowego roku, NIENASYCENIE.... Dopiero po 13 posterunku zaszufladkował się rolami komediowymi....

Komorowska jest z wyższej półki, ale mało osób do tej wyższej półki dosięga, dlatego jest niedoceniana.
A szkoda.... bo to co zrobiła w filmach Zanussiego: Bilans kwartalny, Spirala, Życie rodzinne, Cwał, Rok spokojnego słońca... Dekalog 1 Kieślowskiego.... czy Wajdy: Panny z Wilka, Wyrok na Franciszka Kłosa, CZŁOWIEK Z ŻELAZA, Katyń, Wesele... rozkłada na łopatki Pazurę.... Po prostu trzeba dojżeć do filmów z jej udziałem.

Ja muszę się przyznać, że nie dojrzałem jeszcze do "Lawy" i "Jak daleko stąd, tak blisko" Konwickiego...

lukasz78902

No tak, ale to przykre, że Pazura ma wyższą ocenę. No, ale przecież to nie powinno dziwić. Oczywiście masz rację, co do jego lepszych ról w dramatach, czy nawet komediach typu Sztos, Chłopaki nie płaczą. Niemniej to, że robi z siebie idiotę wcale mu nie pomaga w moich oczach.

czyzak_007

Maja Komorowska jest na szczęście ponad to. FIilmy oceniają i wielbiciele komedii i tandety, więc to co najmniej niemiarodajne. Filmweb nie jest odzwierciedleniem gustów koneserów- to masówka.

dickensa

Popieram! To jakby porównywać pepsi z najlepszym francuskim winem!

czyzak_007

Zawsze takim zestawianiem dwoch tak roznych konwencji niewiele zyskujemy. Ale uczciwie trzeba przyznać, że fenomen Pazury, to glownie to, ze trafialy mu sie role w filmach lekkich i latwych. Nie mam nic przeciwko filmom lekkim, latwym i komercyjnym, ale to Pazura zyskiwał na filmie, a nie film na Pazurze.
A co do Komorowskiej, to zarowno za mlodu, jak i w latach pozniejszych znakomita, znakomita, znakomita!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones