PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 021
ocen
6,8 10 1 222021
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

... to pikuś w porównaniu z tym co działo się w obozach jenieckich po wojnie bolszewickiej. W polskiej niewoli zmarło więcej czerwonoarmistów niż przedstawicieli polskiej inteligencji w 1940.

DiegoGonzales

Jak widzę niezłych mamy historyków na forum. Jeśli celowa eksterminacja jest "pikusiem" to proszę mnie oświecić co działo się w obozach jenieckich po wojnie bolszewickiej. Fakt że były przepełnione i kolejny fakt że najczęstszą przyczyną zgonu byłą choroba (liczne epidemie). Uleganie czerwonej propagandzie nie jest niczym złym proszę się nie obwiniać, ale jeśli już się temu ulegnie to proszę zostawić to dla siebie a nie rozgłaszać na forum. Bo z tego co wiem Bolszewicy w Polsce byli agresorami (w końcu decydująca bitwa rozegrała się pod Warszawą z tego co wiem, nie pod Moskwą), więc porównywanie tych dwóch sytuacji zalatuje ruską agenturą. A jeśli już wygłasza się takie opinie to poprosiłbym o źródło, chętnie się pośmieję.

Kimmutan

http://pl.wikipedia.org/wiki/Je%C5%84cy_sowieccy_w_niewoli_polskiej_%281919-1921 %29

DiegoGonzales

Wikipedia? Serio? Miałem na myśli poważniejsze źródło (takie coraz mniej niestety popularne - papierowe, z autorem), tutaj sam mógłbym dopisać swoje gdybym chciał. "rozstrzelano 200 czerwonoarmistów 3. Korpusu Kawalerii, którym udowodniono wymordowanie kompanii z 49. Pułku Piechoty, wziętej do niewoli przez Rosjan dwa dni wcześniej" nawet w tym nędznym artykuliku na wikipedii podawane źródła z których jasno wynika że nic nie potwierdza tezy o celowej eksterminacji bolszewików która to teza została stworzona przez komunistyczną propagandę by usprawiedliwić i umniejszyć skalę bestialstwa Rosjan. Więc porównywanie tych wypadków jest bez sensu bardziej pasowałoby porównać sytuację w polskich i sowieckich obozach jenieckich po wojnie polsko-bolszewickiej i nawet tu wynika jasno ze w sowieckich obozach była większa śmiertelność wśród Polaków.

A tak nawiasem jest to już drugi założony przez Ciebie temat pod tym filmem który porusza tę kwestię w taki bezsensowny nieudowodniony sposób. Z treści wynika że albo bawisz się w trolling albo ktoś zza Buga Ci za to płaci.

Kimmutan

Płaci mi Izrael.

DiegoGonzales

To widac, bo nie potrafisz sensownie sklecic nawet tak banalnego klamstewka, zeby brzmialo przekonujaco.
Zglos sie na jakis kurs, albo sam udziele ci paru lekcji, odplatnie oczywisci. Bedzie to kosztowalo majatek, ale nawet z tumana za dobre pieniadze mozna stworzyc pozory intelektualisty, a przynajmniej sensownego sciemniacza.

DiegoGonzales

Nie dość, że to kłamstwo, to po drugie czerwonoarmiści to byli nasi okupanci, dlaczego nie popiszemy o tym ile niemieckich jeńców zabili czerwoni?

Kimmutan

Myślę że nie warto ,,strzępić pióra,, na tego typu zaczepki. Każdy poważny historyk spuści te wypociny w ciągu 5min. Mój pradziad zginął w tej wojnie ale azjatycka dzicz dostała dokładnie to na co sobie zasłużyła. Porównywanie ludobójstwa do tyfusu i czerwonki powoduje że delikwenta należy odesłać do lamusa

Kimmutan

NAJLEPIEJ TAKIE POWAŻNE PAPIEROWE ŹRÓDŁO JAK BAJKI O HOBITACH, CO NIE INTELIGENCIE OD 7 BOLEŚCI :)

stonedfish

Wyjaśnij mi co mają wspólnego bajki o hobbitach z porównywaniem artykułów pisanych przez anonimowych ludzi na wikipedii do papierowych monografii ludzi z tytułami naukowymi, bo faktycznie jak czytam takie bzdury jak Twoja wypowiedź to możliwe że inteligencja mi od tego spada. [btw. w związku frazeologicznym "od siedmiu boleści" cyfrę piszę się słownie]

DiegoGonzales

Jebnij się w łeb pajacu , dobrze ci radzę.

ocenił(a) film na 8
DiegoGonzales

Ojej, to straszne. Ktoś kazał im napadać na nas? Piłsudski mógłby iść za ciosem i do samej Moskwy ich jeszcze wyrzynać.

kumanKKS

Przecież to Piłsudski zaatakował Rosję Radziecką. Wyprzedził on oczywiście bolszewicki atak jednak nie mów o napaści.

ocenił(a) film na 8
DiegoGonzales

A o czym mam mówić. Może to był odwet Lenina? Za co? Za Kijów? O czym ty piszesz człowieku? Może wg Ciebie to jeszcze Piłsudski tak wk...ił czerwonych że zachciało im sie światowej rewolucji.

ocenił(a) film na 7
DiegoGonzales

poniosło cie i to grubo...

ocenił(a) film na 8
DiegoGonzales

To bolszewickie kłamstwo Putina
Sługusie czerwonej gwizdy pomiocie Stalina

ocenił(a) film na 7
DiegoGonzales

brawo-porównujesz pijaną hołotę do oficerów i inteligencji armii polskiej i nie tylko..poza tym mała subtelna różnica: to byli jeńcy armii napastniczej która zaatakowała Polskę-czy ofiary Katynia zaatakowały kogokolwiek? czy smierc jeńców bolszewickich miała charakter masowej zapalanowanej eksterminacji? poczytaj sobie o iddylii jaką tu zastali pózniejsi jency którzy mieli wrkaczac do "zgniłej panskiej polski" w porównaniu z tym co było u nich i wyobraz sobie jak byli by tam potraktowani jako sprawcy przegranej wojny i hasła przewodniego-ludzi u nas mnogo-pewnie emerytury kombatanckie nie? myslenie nie boli chyba ze to marna prowokacja...a we własne gniazdo srać nie wypada...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones