PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 021
ocen
6,8 10 1 222021
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

jest dobry!

Andrzeja Wajdę, poniosła ułańska fantazja, ale trzeba przyznać że stworzył naprawdę
poruszające i chwytające za serce kino akcji wojennej! Co prawda, mało tu efektów
specjalnych, scenografia nie najlepszych lotów, mimo tej prostoty czuć tu klimat, może
nie wojny ale czegoś na wzór.

Zaraz ktoś, mi tu wyjedzie, ze to prawda i to są wydarzenia historyczne, otóż nie, studiowałem i obecnie mieszkam w Moskwie, tu całkiem inaczej wygląda ta historia, i
jestem w stanie w nią uwierzyć, bo się trzyma bardziej kupy niż wersja Polska! Z
polaków robi się ofiary, ale nikt nie pamięta kto z ukrycia atakował żołnierzy
Rosyjskich...często nie uzbrojonych, czy to jest uczciwe?

aha, i jeszcze coś, w filmie, Rosjanie są przedstawieni bardzo negatywnie, mieszkam już
10 lat w Moskwie, i tak sympatycznego narodu nigdy nie widziałem, choć zwiedziłem
wszystkie kontynenty.

9/10

ocenił(a) film na 7
IOOI

"polaków robi się ofiary, ale nikt nie pamięta kto z ukrycia atakował żołnierzy
Rosyjskich...często nie uzbrojonych, czy to jest uczciwe? "

A to rosyjscy partyzanci nie atakowali okupanta niemieckiego z ukrycia. oj niedobre łotry te partyzanty niedobre. Powinni wyjść z krzaków i się przedstawić przed atakiem :) Pozatym, co ataki na rosyjskich żołnierzy maja wspólnego z Katyniem ?

"tu całkiem inaczej wygląda ta historia, i
jestem w stanie w nią uwierzyć, bo się trzyma bardziej kupy niż wersja Polska!"

Hhahaha to się uśmiałem . Chyba nikt jak Rosjanie( konkretniej władza radziecka ) nie fałszowali swojej historii. Ile to oficjeli znikało ze zdjęć i kart historii jak stawali się nie wygodni dla władzy. A sprawa Katynia to jest jedno z największych kłamstw. przez 50 lat zarzucali winę na Niemców. I to mją być wiarygodne źródła ;)

"Rosjanie są przedstawieni bardzo negatywnie, mieszkam już
10 lat w Moskwie, i tak sympatycznego narodu nigdy nie widziałem"

Człowieku film pokazuje sytuacje z lat 40tych , czyżbyś nie zauważył ze sytuacja na przestrzeni lat się zmieniała. Skoro byli tacy milutcy i sympatyczni to jakim cudem stworzyli machinę śmierci która wymordowała miliony ludzi.

polukr

Gdyby Polacy byli potęgą w latach 40, i to oni by atakowali Rosję, stałyby się jeszcze większe tragedie niż Katyń, taka jest prawda, udowodniliśmy ze gdy mamy siłę, jesteśmy bardzo niebezpieczni i mało litościwi..

Polacy byli ofiarami, bo byli słabi militarnie...


aha, co do filmi i historii przedstawionej przez Wajdę, czy oficerowie, byli aż tak bez myślni? Nie mogli zrobić buntu, i gołymi rękami pozabijać strażników, było ich o dużo więcej..Co oni myśleli ze, wojna to wycieczka pociągiem?

ocenił(a) film na 7
IOOI

"udowodniliśmy ze gdy mamy siłę, jesteśmy bardzo niebezpieczni i mało litościwi.."

a kiedy to ? no chyba ze w Średniowieczu :))) Ale wtedy to cały świat był "dziki" ;)

"Nie mogli zrobić buntu, i gołymi rękami pozabijać strażników, było ich o dużo więcej..Co oni myśleli ze, wojna to wycieczka pociągiem? "

A rosyjscy jeńcy czemu nie zrobili buntu w obozach jenieckich , przecież ich były setki tysięcy a niemieckich strażników garstka.?? Czemu osadzeni w dzisiejszych nie zrobią buntu przecież jest ich więcej niż strażników. ? ;) Czy ty znasz w ogóle przebieg mordu katyńskiego czy uważnie oglądałeś film.? Rosjanie nie rozstrzelali wszystkich naraz tylko wywozili małymi grupkami pod pretekstem przenosin do innych obozów. Tak ze gdy się Polacy skumali że dostaną kulkę to byli związani, nieuzbrojeni i strażnicy mieli pełną kontrole.

IOOI

Polacy byli słabi militarnie? Oj coś kiepsko znasz naszą historię. Jeśli w grę wchodzi tylko liczebność i uzbrojenie to może faktycznie nie byliśmy potęgą ale ducha walki mieliśmy takiego że gdyby Hitler nie miał wsparcia stalina to nigdy nie doszłoby do ataku na Polskę w '39. Potęgą militarną byliśmy w średniowieczu, renesansie a nawet i w baroku, ale nigdy nikogo nie zaatakowaliśmy chyba że w odwecie. Naszego ducha bano sie zawsze. Hitler zwyciężył na froncie wschodnim tylko dzięki ZSRR bo z nami sam sobie nie mógł poradzić. Zatrzymaliśmy armie sowiecką w 1920 pod Warszawą gdzie cała Europa skazała nas na porażkę. Czysto teoretycznie Lenin nie powinien mieć wtedy żadnych problemów a jednak przegrał i to tak sromotnie że sowieci nie odważyli się wyściubić nosa do czasu września '39

ocenił(a) film na 8
Starkylo

Kiedy czytam takie komentarze to wiem, że są jeszcze patrioci dla których historia Polski to nie tylko nudne lekcje w szkole. Pozdrawiam!

IOOI

Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Nie ma co gdybać. Dyskutuje się nad faktami. NKWD było jeszcze gorsze niż Gestapo.

IOOI

Akurat atak i wybijanie zolnierzy wroga jest noralne w czasie wojny. Wroga nalezy tepic

IOOI

"Z polaków robi się ofiary, ale nikt nie pamięta kto z ukrycia atakował żołnierzy
Rosyjskich...często nie uzbrojonych, czy to jest uczciwe?"

Czemu piszesz Polaków małą literą a rosyjskich wielką? poza tym Polacy bronili swojej ojczyzny więc nie ważne jak, ważne żeby było skutecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones